< sekcia Fortunaliga

DAC Dunajská Streda zvíťazil nad MFK Ružomberok 3:2

Na snímke zľava Zsolt Kalmár (Dunajská Streda), Matej Čurma a Dalibor Takáč (obaja Ružomberok) počas zápasu 6. kola Fortuna ligy DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok v Dunajskej Strede 12. septembra 2020. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda nazbierali v šiestich dueloch sezóny plný počet 18 bodov.

Dunajská Streda 12. septembra (TASR) - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 3:2 a v šiestich dueloch sezóny nazbierali plný počet 18 bodov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 3:2 (0:1)

Góly: 53. Kalmár, 57. Ramirez, 59. Kalmár - 20. Almási, 62. Kmeť. Rozhodovali: Sedlák – Ádám, Perát, ŽK: Müller, Balić, Malý – Kochan, Takáč, Boďa, ČK: 34. Müller – 90. Boďa (obaja po druhej ŽK), 819 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - Schäfer – Friede (40. Malý), Balić (88. Bednár) – Divković (79. Fábry), Ramirez (88. Njie), Kalmár

Ružomberok: Macík - Čurma, Maslo, Mrva - Kmeť, Zsigmund (82. Múdry), Kochan (70. Brenkus), Takáč (82. Dopater), Ďungel (86. Filinský) - Gerec, Almási (70. Boďa)

Kvôli opatreniam, ktoré sú v platnosti od 1. septembra, mohlo byť na štadióne Dunajskej Stredy maximálne 1000 osôb. Búrlivá atmosféra tentokrát chýbala. V zápase sa stretli mužstvá, ktoré doteraz prežívali opačnú sezónu, stopercentný DAC hostil remízového kráľa z Ružomberka. Prvá šanca prišla zo strany Ružomberka v 6. minúte, strelu Kmeťa však Jedlička kryl. O dve minúty neskôr pri Ďungelovej strele opäť zachytal brankár DAC-u. V útoku boli aktívnejší domáci, snažili sa presadiť pri dobre organizovanej obrane hostí. V 12. minúte centroval z ľavej strany Balič, ale Divkovič poslal loptu priamo do rúk Macíka. V 15. minúte mal gól na kopačkách Ramirez, útočník Dunajskej Stredy bol vysunutý po dobrej prihrávke, mohol postupovať sám na bránu z pravej strany, ale trafil tesne vedľa. O minútu neskôr sa prepracoval do pokutového územia Takáč, strelu z ostrého uhla z ľavej strany musel Jedlička vyraziť na roh. V 20. minúte sa Ružomberok ujal vedenia, centrovanú loptu z ľavej strany Kmeť doklepol Almásimu, ktorý ju z desiatich metrov poslal do siete – 0:1. Po góle sa domáci snažili vyrovnať, ale do vyloženej šance sa nedostali. V 34. minúte po dlhej lopte mohol ísť Gerec sám na bránu, Müller ho zastavil nedovoleným zákrokom, po ktorom dostal druhú žltú kartu a išiel pod sprchy. V 38. minúte strelu Gereca chytil bravúrne Jedlička, odrazenú loptu vyrazil Schäfer z bránkovej čiary. V 44. minúte po centri Davisa poslal Divkovič loptu z prvej do rúk Macíka.

Druhý polčas začali lepšie domáci, v 53. minúte prišlo aj vyrovnanie. Davis odcentroval z ľavej strany a  Kalmár poslal loptu hlavou z päťky do siete – 1:1. Remízový stav netrval dlho, v 57. minúte sa presadil parádnou strelou z 30-tich metrov Ramirez – 2:1. O dve minúty prišiel tretí gól Dunajskej Stredy, z priameho kopu z dobrých 30 metrov strelil gól Zsolt Kalmár – 3:1. V 62. minúte znížil stav Ružomberok. Najprv Gerecovu hlavičku vyrazil Jedlička, odrazenú loptu poslal Kmeť do siete – 3:2. V 69. minúte musel Kalmárovu strelu z priameho kopu zneškodniť Macík. V 72. minúte mal gól na kopačkách aj Kružliak, ale v pokutovom území netrafil bránu. V 80. minúte po rohovom kope pohrozil hlavou Gerec, ale mieril vedľa. V 82. minúte striedajúci Fábry vyskúšal pozornosť Macíka, ale ružomberský brankár bol na mieste. V 88. minúte pohrozil Filinský, jeho strela letela vedľa. V 90. minúte fauloval Boďa Njieho, videl druhú žltú kartu a následne červenú. Stav sa už do konca zápasu nezmenil, Dunajská Streda zvíťazila aj v šiestom zápase po sebe.

Bernd Storck, tréner DAC-u: "Ako sme očakávali, bol to náročný zápas. Hrali sme proti Ružomberku už štvrtýkrát. Mali sme dobrý úvod, aj veľké šance, ktoré Ramirez a Divkovič mali premeniť. Potom sme stratili kvalitu v prihrávkach. V dezorientácii sme dostali gól a červenú kartu. V polčase sme spravili zmeny v taktike, do druhého polčasu sme išli zlepšiť defenzívu. Podarilo sa nám streliť pekný gól na 1:1, potom prišiel neuveriteľný gól Ramireza a gól Kalmára. Hráči urobili všetko, aby zvíťazili, išli aj za štvrtým gólom. Je to výborný výsledok, aj pre našich fanúšikov. Škoda, že ich tu dnes nemohlo byť viac."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "To, prečo sme prišli do Dunajskej Stredy, sme splnili do bodky. V prvom polčase sme sa ujali aj vedenia, súper prišiel o jedného hráča. Prvý polčas bol vynikajúci. Do druhého sme išli s cieľom udržať súpera na dištanc a dať ďalší gól. Päť minút druhého polčasu sme zaspali, súper to kvalitným hráčom využil a ujal sa vedenia. Bola to pre nás veľká facka. Do konca sme sa snažili výsledok zvrátiť, pre diváka to bol perfektný zápas."