< sekcia Fortunaliga

Spartak Trnava porazil Zlaté Moravce 3:0

Na snímke vľavo hráč FC Spartak Trnava José David Casado a hráč FC Vion Zlaté Moravce Peter Ďurica. FOTO TASR/Lukáš Grinaj

V nadstavenom čase sa dostali do šance aj hostia, keď Sabo strieľanou prihrávkou do päťky našiel kopačku Orávika, jeho teč však za Rusovom neskončil.

Trnava 13. júla (TASR) - Trnava sa už v 5. minúte ujala vedenia, keď sa po akcii pred šestnástkou hostí presadil po prihrávke z krídla presne mierenou strelou Mikovič. Gól domácich nakopol a v nasledujúcich minútach hrali s loptou na útočnej polovici. Spartak kombinoval pred pokutovým územím súpera, jeho hre chýbala len finálna prihrávka do zakončenia. V 18. minúte sa dostal do protiútoku Orávik, po jeho práci si však s následným rohom obrana "bílích andelov" poradila. Hru smerom dopredu režíroval aktívny Vlasko, ktorý sa v 22. minúte prezentoval aj streleckým pokusom, Kováč však s námahou vyrazil. O jedenásť minút neskôr nariadil po kontakte Kováča s Mikovičom v šestnástke hlavný rozhodcu pokutový kop pre domácich a brankára ViOn-u poslal predčasne pod sprchy. Hosťujúci tréner stiahol z hry stredopoliara Lukáša Kováča a do brány poslal Novotu, ktorého Vlasko z penalty prekonal - 2:0.

Zlaté Moravce nedokázali ani po prestávke zlepšiť svoju hernú činnosť a v 58. minúte inkasovali tretíkrát. Na odrazenú loptu vo "veľkom vápne" si počkal Vlasko a efektnými "nožnicami" ju poslal od Novotu do siete. Už o štyri minúty mohol náskok zveľadiť Janečka, jeho hlavička si však nenašla cestu do odkrytej časti brány.

V ďalšom priebehu kontrolovali Trnavčania hru a hoci si vypracovali aj niekoľko ďalších príležitostí, štvrtý gól nepridali. V nadstavenom čase sa dostali do svojej najväčšej šance aj hostia, keď Sabo strieľanou prihrávkou do päťky našiel kopačku Orávika, jeho teč však za Rusovom neskončil. Spartak si tak v úvodnom jesennom kole poradil s ViOn-om presvedčivo 3:0.

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Odohrali sme slušný zápas pre divákov. Duel sa definitívne zlomil po vylúčení Kováča, ovládli sme hru a zaslúžene vyhrali. Myslím si, že s výsledkom môžu byť spokojné aj Zlaté Moravce, pretože mali sme ešte niekoľko ďalších gólových šancí."

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: "Trnava vyhrala zaslúžene. Červená karta ovplyvnila zápas, predvádzaný futbal sa však musel páčiť divákom na tribúnach."

Pozrite si fotogalériu z dnešného zápasu:

Ďalšie výsledky 1. kola Fortuna ligy

Obhajca titulu Slovan Bratislava vstúpil do nového ročníka futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 víťazstvom 2:1 nad nováčikom z Podbrezovej. Hrdinom piatkového duelu na Pasienkoch bol srbský stredopoliar Marko Milinkovič, ktorý strelil oba góly "belasých". Podbrezová bola blízko zisku historického bodu, druhý gól inkasovala v 80. minúte.

Spartak Trnava pokračuje v ofenzívnom ťažení. Po výsledkoch 4:2 a 5:0 vyradil v 1. predkole Európskej ligy maltský Hibernians, nový ročník domácej súťaže otvorili zverenci Juraja Jarábka dnešným víťazstvom 3:0 nad ViOnom Zlaté Moravce. V ďalšom kole sa Spartak predstaví v Dunajskej Strede.

Žilina sa v minulej sezóne trápila, do tej novej vykročila víťazstvom 1:0 v regionálnom derby na pôde Ružomberka. Trenčín zdolal Dunajskú Stredu 2:1, Senica si poradila s Myjavou 1:0.

Prekvapením je domáca prehra Košíc s Banskou Bystricou (1:2), mužstvu z východu tak nevyšla generálka na štvrtkový duel 2. predkola Európskej ligy UEFA so Slovanom Liberec.

1. kolo Fortuna ligy 2014/2015 - VÝSLEDKY

FK Senica - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 12. Kosorín. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Hušek - Sládek, Oršula, Duga, 3050 divákov.

FK Senica: Šulla – Chvátal Pavlík, Pillár, Mazáň - Piroska Hušek, Opiela (90.+2 Komara)- Hlohovský (81. Ventúra), Kosorin (72. Mráz), Kalabiška
Spartak Myjava: Solnička – Beňo (79. Kuzma), Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček - Daniel (62. Bruško), Duga, Sládek, Pekár - Oršula (79. Kosík)

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 60. Jelič. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Mabouka, Čmelík, Škriniar, 2013 divákov.

MFK Ružomberok: Lešňovský – Nosek (85. Ondrek), Kružliak, Práznovský, Lovás – Bartoš (68. Greššák), Nagy – Lupták, Turčák, Almaský – Zreľák
MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský – Čmelík (82. William), Káčer (75. Paur), Lupčo, Mihalík (62. Guba) - Jelič

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 32. Simon, 69. Kleščík – 88. Brašeň. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Ramón – Straka, Struhár, 2481 divákov.

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Ramon, Holúbek – Baez – Kubík, Hajradinovič (60. Mišák), Lobotka, Simon – Jairo (78. Malec)
DAC Dunajská Streda: Penksa – Turňa, Struhár, Majerník, Szabó – Krišto (79. Nguekam), Straka – Brašeň, Horváth, Ujlaky (76. Antunovič) – Kováč (56. Sabler)

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 47. Skvašík - 41. Vajda, 43. Střihavka. ŽK: Bašista, Kavka, Redžič (všetci Košice). Rozhodca: Pavlík, 1652 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Kavka (79. Šinglár), Bašista (46. Pačinda), Ostojič - Bukata, Korijkov - Viazanko, Skvašík (82. Djordjevič), Sekulič - Redžič, Novák
Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, De Vito, Savič - Rejdovian, Ľupták, Peňaška - Šumský (90.+ Polievka), Faško (67. Šovčík), Kupec - Střihavka

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 80. Milinkovič - 36. Hovančík. ŽK: Milinkovič - Kunca, Podio, Kožička. Rozhodca: Leško, 1492 divákov.

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik (85. Grendel) - Milinkovič (90.+2 Mészáros), Halenár, Soumah, Žofčák (73. Peltier) - Fořt
Podbrezová: Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík - Kochan, Hovančík - J. Pančík (77. Kožička), Podio, Kunca (61. Harvilko) - Vaščák (74. Gerec)

Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 5. Mikovič, 40. a 58. Vlasko (prvý z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Nikolič (Z. Moravce), ČK: 33. P. Kováč (Z. Moravce)

Spartak Trnava: Rusov – Čonka, Janečka, Tóth, Bortel – Chovanec (57. Mikinič), Casado (63. Richnák), Vlasko – Špalek, Kuzma – Mikovič (68. Kasaj)
ViOn Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Nikolič, Mujkoš, Chren – Pilát, L. Kováč (38. Novota), Orávik, Charizopulos (53. Sabo) – Djuričič, Ďurica (77. Valenta)

PORADIE STRELCOV

2 góly: Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava), Ján Vlasko (Spartak Trnava)
1 gól: Juraj Hovančík (ŽP Šport Podbrezová), Moses Simon, Peter Kleščík (obaja AS Trenčín), Jakub Brašeň (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Jozef Skvašík (MFK Košice), Michal Faško, David Střihavka (obaja Dukla Banská Bystrica), Matej Jelič (MŠK Žilina), Jakub Kosorín (FK Senica), Martin Mikovič (Spartak Trnava)