Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Fortunaliga

FORTUNA LIGA: Slovan zdolal Senicu a udržal sa na čele tabuľky

Na snímke vľavo kapitán Senice Juraj Piroska a hráč Slovana David Holman v zápase 15. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FK Senica – ŠK Slovan Bratislava v Senici dňa 29. novembra 2020. Foto: TASR – Lukáš Grinaj

V nadstavenom čase si Záhoráci vypracovali ďalšiu tutovku, po prihrávke Dudu prestrelil bránku striedajúci Niarchos.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava sa nedeľným víťazstvom v 15. kole na pôde FK Senica 3:0 udržali na čele Fortuna ligy. Rovnaký počet 35 bodov má na konte aj druhá Dunajská Streda, ktorá v sobotu uspela v Trnave 2:0 a disponuje zápasom k dobru. Najbližší prenasledovateľ zo Žiliny má na vedúce duo sedembodové manko. Na chvoste tabuľky figuruje Pohronie, ktoré zaostáva o dva body za predposlednými Michalovcami.

V prvom polčase mali hru prevažne v rukách hostia, loptu držali na svojich kopačkách, ale do zakončenia sa dostávali ťažko. Seničania sa snažili o rýchle protiútoky. Do prvého zakončenia sa dostali hostia v 16. minúte, keď Rafael potiahol loptu, ale jeho strelu asi z 20 metrov vyškriabal na rohový kop Fryšták. Seničania sa dostali do jedinej príležitosti, ale tá bola stopercentná. Po narážačke s Košťálom sa dostal pred Greifa Yenne, no hosťujúci brankár vytiahol výborný zákrok, loptu nohami vyrazil a lopta po následnej Košťálovej dorážke letela nad. Krásna akcia vyšla Slovanu v 41. minúte, keď po Nonovom pase vybehol Pauschek po pravej strane do 16-ky, loptu ešte pred bránkou prihral úplne voľnému Strelcovi, ktorý už nemal problém dopraviť loptu do siete.

Do druhého polčasu nastúpili Seničania aktívnejšie. V 47. minúte Carrillovu hlavičku brankár pokryl. V 49. minúte sa odohral veľmi doležitý moment, ktorý ovplyvnil celé druhé dejstvo. Po Piroskovom priamom kope Asanovič vyrovnal na 1:1, rozhodcovia po konzultácii najskôr gól uznali, potom po protestoch hosťujúcich hráčov gól odvolali a tak sa pokračovalo za stavu 0:1. Od tejto minúty sa hra znervóznila. V 56. minúte vypálil Piroska spoza 16-ky vedľa. Slovanisti sa dostali do prvej vážnejšej šance v druhom polčase v 66. minúte a hneď z nej udreli. Rafael pekne prenikol až pred brankára a zoči-voči Fryštákovi nezaváhal.

Útoky sa striedali na oboch stranách. Seničania sa snažili skorigovať nepriaznivý vývoj. V 68. minúte Malecovo zakončenie zneškodnil Greif. Na druhej strane sa ocitol v obrovskej šanci Strelec, Fryšták výborne vyrazil. V 80. minúte si senický brankár poradil aj s nebezpečným zakončením Daniela. V 82. minúte mohol znížiť Piroska, ktorý sa dostal do šance, no zoči-voči Greifovi neuspel. Konečnú podobu výsledku dali hostia v 85. minúte, keď Holman preloboval domáceho brankára. V nadstavenom čase si Záhoráci vypracovali ďalšiu tutovku, po prihrávke Dudu prestrelil bránku striedajúci Niarchos.

Anton Šoltis, tréner Senice: "Zápas bol nervózny, prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami, bolo tam viac bojovností, vypracovali sme si jednu príležitosť, súper svoju jednu šancu v prvom polčase premenil. Zápas sa lámal za stavu 0:1, neviem si vysvetliť neuznaný gól. Myslím si, že ten gól mal platiť. Súper zvýšil na 2:0 a zápas si postrážil. Pokiaľ chceme byť úspešní proti Slovanu, musíme byť v šanciach efektívni. Hostia mali zhruba päť príležitostí a skórovali trikrát - to je ich silná stránka."

Darko Milanič, tréner Slovana: "Bol to nervózny a intenzívny zápas s veľkým množstvom súbojov a diskusií. Zápas bol pre nás celkovo veľmi náročný, sme šťastní, že sme Senicu dokázali zdolať. Bol to zápas o druhom góle, ktorý sme dokázali skórovať. Ak by sme inkasovali gól na 1:1, bolo by to pre nás veľmi ťažké, za stavu 2:0 sa vám hrá lepšie. Zápasy proti Senici sú náročné, je to dobré mužstvo s dobrým pohybom a silnými štandardkami. Dali sme tri góly po pekných kombinačných akciách, sú to pre nás cenné tri body."

Nedeľa
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 41. Strelec, 66. Rafael, 85. Holman. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Tomčík, ŽK: Piroska, Addo, Asanovič, Carrillo - De Marco, De Kamps

Senica: Fryšták – Kopečný, Šimčák, Carrillo, Asanovič – Addo, Gallovič (74. Duda) – Košťál (70. Totka), Yenne (74. Niarchos), Piroska (83. Mašulovič) – Malec

Slovan: Greif – Pauschek (53. Lovat), Abena, Bajrič, De Marco – Nono (72. Rabiu), De Kamps – Daniel (87. Čavrič), Holman (87. Ožbolt), Rafael – Strelec (72. Medved)

AS Trenčín - ŠKF Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 35. Križan. Rozhodovali: Gemzický – Ferenc, Valo, ŽK: Ghali, Tučný (obaja Trenčín)

Trenčín: Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui, Kadák, Roguljič – Ghali (79. Gajdoš), Depetris (89. Ikoba), Tučný

Sereď: Morong, Michalík, Ba, Slaninka (82. Jarovič) – Adekuoroye, Duranski (46. Tatranský) – Iván (73. Jureškin), Potoma (73. Beom-Geun), Bušnja (88. Mečiar) – Lačný

Sobota
MFK Ružomberok – FC Nitra 3:0
(3:0)

Góly: 8. Madleňák, 35. Almási, 38. Takáč. ŽK: Mrva, Kojnok - Podhorin. Rozhodovali: Očenáš – Vitko, Mihalík

Ružomberok: Macík – Mrva, J. Maslo, Mojžiš – Ďungel (81. Kojnok), Kochan, Kostadinov, Takáč (81. Brenkus), Madleňák (57. Kmeť) – Almási (69. T. Bobček), Regáli (81. Gerec)

Nitra: Harush – Rédeky (46. Gatarič), Podhorin, Magda – Mustafič – Fabiš, Vrábel (46. Šefčík), Adamec, Chobot (88. Danek), Záhumenský – Faško

MŠK Žilina - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)

Góly: 43. Bernát, 76. Ďuriš - 89. Blahút. Rozhodovali: Prešinský - Jekkel, Košecký, ŽK: Fazlagič - Bangala, Bimenyimana, Pavlík, Blahút

Žilina:
Petráš - Sluka, Kiwior, Minárik, Vallo - Bernát (62. Paur), Fazlagič, Gono - Ďuriš (88. Jibril), Kurminowski (88. Jambor), Rusnák (67. Kaprálik)

Pohronie: Jenčo - Špiriak (12. Bangala), Pavlík, Jacko - Petrák, Weir, Chríbik, Blahút - Fadera, Badolo (80. Župa) - Bimenyimana (68. K. Matič)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 0:0

Rozhodovali: Somoláni – Hrmo, Súkeníková, ŽK: Duga, Balaj, Menich – Vojtko, Tandir, Spoljarič, Taiwo

ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Chren – Hrnčár, Tóth (81. Orávik), Duga, Kyziridis (79. Kovaľ) – Ďubek - Balaj

Michalovce: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Bednár - Spoljarič, Ivanov (65. Taiwo), Begala (72. Popovits) - Tandir, Trusa

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Góly: 56. Ramírez, 60. Nicolaescu. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, ŽK: Vlasko, Savvidis, Pačinda – Nebyla, Ramírez, Kružliak

Spartak: Rusov – Turňa, Grič, Mihal, Miković – Kóša (71. Kolesár), Savvidis – Cabral (83. Benovič), Vlasko (55. Yusuf), Yao – Pačinda (83. Olejník)

DAC: Jedlička – Blackman (90. Sommer), Müller, Kružliak, Davis – Nebyla (46. Nicolaescu), Schäfer, Balić (90. Nije) – Divković (86. Zuberu), Kalmár, Ramírez (86. Andzouana)