< sekcia Fortunaliga

Slovan preventívne zrušil sústredenie v Turecku

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

O novom programe prípravy a novom pláne prípravných duelov budeme fanúšikov i verejnosť včas informovať, uviedol Slovan na svojom webe.

Bratislava 10. januára (TASR) - Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava zareagoval na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a zrušil plánované sústredenie v Turecku. Informoval o tom na oficiálnom webe.

Klub sa z preventívnych dôvodov rozhodol zrušiť zimné sústredenie v Turecku, ktoré bolo pôvodne naplánované na 13.–31. januára.

"Nechceme riskovať zhoršenie zdravotnej situácie v mužstve, či prípadne uviaznutie výpravy v karanténe v Turecku. Testy na štarte prípravy navyše preukázali zhoršenie zdravotnej stránky v súvislosti s výskytom Covid-19 v tíme, a vzhľadom na inkubačnú dobu ochorenia nie je v tejto chvíli možné povedať, či by sa po prílete do Turecka nevyskytli ďalšie pozitívne výsledky testov. Rozhodnutie o zrušení sústredenia s viacerými atraktívnymi zápasmi a v kvalitných podmienkach bolo neľahké, ale sme presvedčení, že po zdravotnej stránke správne. Našou prioritou je zdravie hráčov a zabezpečenie prípravy s dôrazom na elimináciu ochorenia či zranení. Vzniknutú situáciu intenzívne riešime, snažíme sa nájsť inú vhodnú formu prípravy vrátane prípravných zápasov. O novom programe prípravy a novom pláne prípravných duelov budeme fanúšikov i verejnosť včas informovať," uviedol Slovan na svojom webe.