< sekcia Fortunaliga

Futbalisti Dunajskej Stredy nevyužili šance, proti Žiline prehrali 1:4

Na snímke vľavo Jakub Brašeň (Dunajská Streda) a Filip Hlohovský (Žilina) v zápase 26. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina - FC DAC Dunajská Streda v Žiline dňa 8. apríla 2016. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Streda mala šancu aspoň na čestný úspech, no po rýchlej kontre a dobrej strele Pačindu v 86. min. sa zaskvel Volešák.

Žilina 8. apríla (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v úvodnom zápase 26. kola Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda presvedčivo 4:1.

Ako prví v piatkovej predohrávke 26. kola Fortuna ligy pohrozili hostia, keď šiel v 3. min. Stephens sám na Volešáka, no v snahe prelobovať ho preloboval aj bránu. Hostia boli stále nebezpeční a za hustnúceho dažďa robil pohyblivý Stephens domácim zadákom starosti. Žilinčania sa nevedeli, napriek prevahe v držaní lopty, dostať k finálnej prihrávke a zakončeniu. V 21. min. sa však ujali vedenia, keď v 16-tke Diaz vyslal na Tujvela z uhla nie príliš prudkú strelu, tá sa odrazila ešte od jedného z brániacich hostí a pomedzi nohy gólmana DAC sa dostala do siete. Žilina kontrolovala hru, púšťala súpera iba po šestnástku a ak sa Dunajskostredčanom podarilo zakončiť, ako v 34. min. z diaľky Pačindovi, stál v bráne pripravený Volešák. Hostia v závere polčasu začali Žiline vážne podkurovať a čoraz viac sa tlačiť pred bránu. V 42. min. sa opäť dostal do zakončenia Stephens, ale trafil iba do bočnej siete a Žilina si už potom vedenie postrážila.

Prvý sa v druhom dejstve dostal do šance hosťujúci Ľupták, ale v 47. min. si Volešák s jeho prudkou strelou z 20-tich metrov poradil. Veľkú šancu na zvýšenie náskoku mal v 58. min. Paur, ale jeho hlavičku dokázal Tujvel vytlačiť na roh, po ktorom hlavičkoval už menej nebezpečne Králik. Domáci držali hostí ďaleko od Volešáka a v 68. min. udreli druhý raz. Letič prihral napravo do 16-tky a Špalek prestrelil Tujvela. Domáci získali ešte väčšiu istotu, zvýšiť skóre mohol striedajúci Haskič, ale Tujvel tentoraz na dvakrát chytil. Na opačnej strane pohrozil Pačinda, v dobrej pozícii však namiesto strely zvolil zasekávačku a domáci nakoniec odvrátili loptu na roh. V 80. min. Žilinčania zahrávali priamy kop, na center Hlohovského si vyskočil najvyššie Haskič a zvýšil na rozdiel triedy. Od bosnianskeho útočníka to nebolo všetko. O dve minúty si nabehol na center Mabouku z pravej strany a špičkou kopačky umiestnil loptu k bližšej žrdi. Dunajská Streda mala šancu aspoň na čestný úspech, no po rýchlej kontre a dobrej strele Pačindu v 86. min. sa zaskvel Volešák. V poslednej minúte však Pačinda predsa len strelou zo 16-tky prekonal gólmana Žiliny a upravil tak na konečných 4:1 pre domácich.

MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 21. Diaz, 68. Špalek, 80. a 82. Haskič – 90. Pačinda. Rozhodoval Mastiš, ŽK: 36. Králik, 39. Letič – 43. Brašeň, 75. Živkovič, 79. Ljubičič, 1365 divákov.

Zostavy:

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Letič – Pečovský – Špalek (85. Hancko), Diaz, Škvarka (61. Michlík), Hlohovský – Paur (72. Haskič)

Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň (63. Živkovič), Michalík, Kwin (65. V. Horváth), Davis – Ljubičič – Sarr, Huk (76. Polievka), Ľupták, Pačinda – Stephens

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Výsledok je jednoznačný, ale nerodil sa ľahko. Zlomovým bol druhý gól, súper mal totiž pred ním viacero šancí na vyrovnanie. Vyznamenal sa však dobrými zákrokmi Volešák a potom sa chytil aj striedajúci Haskič. Som za výsledok rád, ďakujem chlapcom a ideme ďalej v načatej robote a tvrdej práci.“

Tu bude player

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: „Do 66. min. sme hrali dobre, nedovolili sme Žiline hrať jej hru, mali sme aj dosť šancí na to, aby sme šli do vedenia. Konečný výsledok 4:1 je pre nás krutý. Môžeme prehrať 0:2, ale posledných dvadsať minút sme hrali príliš otvorene, čo sa nedá akceptovať.“