< sekcia Fortunaliga

FORTUNA LIGA: DAC získal na hosťovanie obrancu zo Sampdorie Janov

Na archívnej snímke gólová radosť hráčov FC DAC Dunajská Streda. Foto: TASR - Jakub Kotian

Šimič je odchovanec Hajduku Split, za ktorý zbieral aj prvé štarty medzi dospelými.

Dunajská Streda 7. februára (TASR) - Defenzívu fortunaligového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda vystuží chorvátsky obranca Lorenco Šimič. Dvadsaťtriročný futbalista prichádza na Žitný ostrov zo Sampdorie Janov na hosťovanie do konca prebiehajúcej sezóny, súčasťou transferu je aj opcia na trvalý prestup. Informovala o tom oficiálna internetová stránka DAC.

"Lorenco je takticky vyspelý obranca s dobrou loptovou technikou. K jeho prednostiam patrí aj hra hlavou a výstavba hry zo zadných radov. Vďaka výborným fyzickým vlastnostiam dokáže kombinovať futbalové kvality s agresívnym bránením. Prináša so sebou skúsenosti zo Serie A a veríme, že tým dokáže byť príkladom pre náš mladý kolektív. Sme šťastní, že sa Lorenco rozhodol pre náš projekt a tešíme sa na úspešnú spoluprácu," uviedol pre klubový web športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Šimič je odchovanec Hajduku Split, za ktorý zbieral aj prvé štarty medzi dospelými. Na jar 2015 hosťoval v Hoverle Užhorod a od januára 2017 je hráčom Sampdorie Janov. Jeseň 2017 strávil na hosťovaní v Empoli u neskoršieho víťaza Serie B, ďalší rok a pol si ho vypožičal prvoligový SPAL Ferrara. V Serii A nazbieral 14 štartov a strelil jeden gól, v Serii B má bilanciu 15/3. Uplynulú jeseň hosťoval v chorvátskom HNK Rijeka. Rodák zo Splitu je bývalý mládežnícky reprezentant Chorvátska, hral za výber do 19 i 21 rokov.