< sekcia Fortunaliga

Dunajská Streda si v príprave zmeria sily s Marseille a Nice

Na archívnej snímke fanúšikovia DAC Dunajská Streda 1. júla 2020 v Dunajskej Strede. Foto: TASR – Jakub Kotian

Dunajskostredčania začali prípravu s dvojfázovým tréningom a Storck ich nenechá vydýchnuť ani v nasledujúcich dňoch.

Dunajská Streda 19. júla (TASR) - Futbalisti Dunajskej Stredy odštartovali v nedeľu letnú prípravu pred novou sezónou Fortuna ligy 2020/2021. Trénerovi Berndovi Storckovi sa hlásilo devätnásť hráčov. Tí si príliš voľna neužili, keď sa museli uspokojiť iba s týždňovou dovolenkou.

Dunajskostredčania začali prípravu s dvojfázovým tréningom a Storck ich nenechá "vydýchnuť" ani v nasledujúcich dňoch. Popri tom však budú pamätať aj na hygienické opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. "Aj na ďalšie obdobie plánujeme dva tréningy denne, ale budú aj dni, keď nás budú čakať testy na Covid a vtedy budeme trénovať len raz. V piatok odchádzame do Rakúska, kde strávime deväť dní a odohráme aj dve stretnutia proti francúzskym veľkoklubom," načrtol plán prípravy nemecký kormidelník na oficiálnom webe DAC.

Mužstvo DAC absolvuje rakúske sústredenie v meste Fügene od 24. júla do 1. augusta a zmeria si sily s Marseille v Kufsteine a s Nice v Kössene. Na súperov zvučného mena sa teší aj kapitán tímu Zsolt Kalmár: "Trošku ma prekvapilo, keď som od trénera počul mená súperov, ale práve zápasy proti mužstvám takéhoto kalibru nás môžu posunúť a ukázať nám, kde sa nachádzame a kam sa potrebujeme dostať. Som veľmi rád, že náš mladý tím nastúpi proti takýmto silným súperom."

Z Dunajskej Stredy po sezóne odišli Adam Slančík do Senice a Ricardo Phillips, ktorý pôjde hosťovať do Michaloviec. Ernest Boateng a Dominik Veselovský sa pripravujú v Šamoríne. Príchody hráčov zatiaľ nie sú skompletizované, z hosťovania sa vrátil Jakub Švec a na skúške je Sebastian Nebyl, ktorý strávil uplynulé dva roky v mládežníckom tíme anglického West Hamu United. "Rokovali sme aj s ďalšími hráčmi, ich príchod uzavrieme v najbližších dvoch-troch dňoch. Posila príde do každej formácie," prezradil na klubovom webe športový riaditeľ Jan Van Daele. Tréner Storck zatiaľ nemôže počítať ani s Andrijom Baličom, ktorý ešte nepricestoval, pre zranenie chýbajú Máté Vida a Krisztián Németh. Dušan Lalatovič putoval po návrate zo Srbska do karantény. Nový ročník Fortuna ligy 2020/2021 sa začne 8. augusta.

Hráči zapojení do prípravy 19.7.2020: Jedlička, Száraz - Šimčák, Beskorovainyi, Kružliak, Davis, Malý, Blackman, Kalmár, Njie, Fábry, Schäfer, Mendez, Bednár, Sharani, Ramirez, Divković, Švec, Nebyla

Program letnej prípravy:



19. júla nedeľa: začiatok prípravy

24. júla-1. augusta: sústredenie v Tirolsku, Rakúsko

25. júla sobota 16.00 hod: DAC - Olympique Marseille (Kufstein/Rak.)

1. augusta, sobota 17.00 hod: DAC - OGC Nice (Kössen/Rak.)