< sekcia Fortunaliga

Futbalisti FC Spartak Trnava triumfovali v stretnutí Fortuna ligy 3:0

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu, zdola Saymon Cabral, Jakub Grič a Milan Ristovski počas zápasu 9. kola Fortuna ligy medzi FC DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava. V Dunajskej Strede, dňa 26. septembra 2021. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Trnava rýchlo išla do vedenia, vo 4. minúte Ristovski dostal loptu na ľavej strane, spätná prihrávka sa dostala ku Cabralovi, ktorý si loptu prevzal medzi dvoma obrancami a zakončil do siete – 0:1.

Dunajská Streda 26. septembra (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava triumfovali v nedeľnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:3

(0:2)

Góly: 42. a 66. Ristovski, 4. Cabral. ŽK: 20. Sharani, 42. Schäfer – 51. Yusuf, 54. Grič, rozhodovali: Smolák – Pozor, Jekkel, 7030 divákov

DAC: Jedlička – Vera (59. Blackman), Muhamedbegovic, Beskorovajnyj (81. Malý), Davis - Dimun, Schäfer – Ciganiks (46. Hahn), Fábry (59. Verlinden), Lamkel Zé – Sharani (59. Krstovič)

Trnava: Takáč – Procházka (75. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik – Savvidis (70. Vlasko) - Bukata, Grič – Cabral (83. Iván), Ristovski (70. Boateng), Yusuf (70. Jones)

Trnava rýchlo išla do vedenia, vo 4. minúte Ristovski dostal loptu na ľavej strane, spätná prihrávka sa dostala ku Cabralovi, ktorý si loptu prevzal medzi dvoma obrancami a zakončil do siete – 0:1. Gól úrovni zápasu určite pomohol, obe mužstvá sa bili do útoku, ale bez výrazných šancí. V 16. minúte rozhodca Smolák využil aj pomoc VAR systému, keď musel riešiť možnú ruku Fábryho v pokutovom území, napokon z toho penalta nebola. V 20. minúte sa Sharani chcel predrať do pokutového územia medzi Twardzikom a Yusufom, útočník DAC padol, za čo videl žltú kartu. V 33. minúte vystrašil Takáča strelou Ciganiks, ale brankárovi to nerobilo problémy. Po polhodine hry DAC prevzal iniciatívu, mal loptu viac na kopačkách, ale Takáčovu bránku už nedokázal ohroziť. V 42. minúte Spartak zvýšil svoje vedenie, Yusuf prešiel na ľavej strane, spätnú prihrávku z päťky pohotovo zakončil Ristovski – 0:2. V nadstavenom čase Fábry strelou tesne minul bránku.
Na snímke zľava hráči DAC-u András Schafer, Danylo Beskorovajnyj a hráč Trnavy Milan Ristovski počas zápasu 9. kola Fortuna ligy medzi FC DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava. V Dunajskej Strede, dňa 26. septembra 2021.

V druhom polčase pokračovali mužstvá v útočnom ťažení. V 54. minúte Cabralovu strelu Jedlička najprv vyrazil, dorážajúci Ristovski potom netrafil bránku. O dve minúty neskôr po Fábryho centri z pravej strany hlavičkoval na bránku Beskorovajnyj, ale Takáč bol na mieste. Najväčšia šanca Dunajskej Stredy na gól prišla v 61. minúte, keď Hahn vystrelil z hranice pokutového územia, ale Takáč bravúrne chytil. V 66. minúte Yusuf poslal dlhú lopotu na Cabrala, Beskorovajnyj nedokázal loptu odkopnúť, Cabral postupoval sám na bránku, ale loptu prihral v strede prichádzajúcemu Ristovskému, ktorý pohotovo zakončil – 0:3. DAC sa snažil, aby výsledok skorigoval, ale márne. V 79. minúte sa Trnava dostala k rýchlej kontre, ktorú zakončil strelou Grič, ale Jedlička loptu poslal na roh. Výsledok sa už do konca zápasu nezmenil, Spartak vyhral krajské derby rozdielom troch gólov.

Povedali po zápase:

Antal Németh, tréner D. Stredy: "Nie je ľahké ísť do analýzy po takomto zápase. Výsledok 0:3 hovorí za seba. Nezostáva nám nič iné, ako sa ospravedlniť fanúšikom a pripraviť sa na piatkový zápas proti ViOnu."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Chceli sme byť od začiatku chytrí, organizovaní, k tomu nám pomohol rýchly gól. Zápas sa potom vyvíjal podľa našich plánov. Chalani podali dobré výkony. Škoda, že nepadli ďalší góly. Pre nás je to pekný výsledok, vážime si to a sme spokojní."

Triumf Trnavy v nedeľňajšom krajskom derby na štadióne Dunajskej Stredy 3:0 uzavrel 9. kolo futbalovej Fortuna ligy. Spartak po ňom figuruje na druhej priečke tabuľky s rovnakým ziskom 20 bodov, ako má na konte obhajca titulu a líder Slovan Bratislava. Ten v sobotu uspel na ihrisku Senice takisto 3:0. Cenné víťazstvo na pôde súpera si pripísal Ružomberok, ktorý "dobyl" Žilinu 2:0.

Piatok:

FK Pohronie – AS Trenčín 2:2 (0:0)

Góly: 54. Záhumenský, 60. Mazan (z 11 m) – 70. Jendrišek, 90.+2 Jendrišek (z 11 m). Rozhodovali: M. Očenáš – Vorel, Ferenc, ŽK: Kadák, Pirinen (obaja Pohronie), 359 divákov.

Pohronie: Hrdlička – Blahút, A. Štrba, Čmovš, Kokovas – Mazan, Pajer – Badolo (87. Paluszek), Sčislak (75. Ladji), Záhumenský (87. Mastiš) – Lačný

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Lavrinčík, Zubairu (64. Ibrahim) – Demitra (30. Ghali, 86. Tučný), Kadák (86. Ikoba), Azango – Jendrišek

Sobota:

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 14. a 38. Kochan (druhý z 11 m). Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Roszbeck, ŽK: Anang – Regáli, Luterán, 891 divákov

Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Nemčík, Sluka – Gono (63. Slebodník), Bičachčjan (87. Myslovič), Mráz – Rusnák (63. Kaprálik), Jambor (74. Jibril), Ďuriš (63. Iľko)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (69. Zsigmund), Kochan – Rymarenko (90. Bobček), Takáč (61. Brenkus), Regáli (90. Tancík) – Gerec (61. Kostadinov)

ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 80. Popovits. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Zemko, ŽK: Karrica - Begala, Meca, Száraz, 153 divákov.

Sereď: Iliev – Popovič (90. Iglesias), Ljubičič, Dias, Jureškin – Machuča (46. Karrica), Potoma – Kadlec, Gatarič (90. Kříž), Yao – Haša (90. Radič)

Michalovce:
Száraz – Vaško, Ranko, Meca – Kotula, Ošima, Begala, Magda – Žofčák (46. Casado), Trusa (66. Popovits), Kanu (76. Mendez, 90. Šuľa)

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Góly: 26. a 35. Mráz, 2. Dražič. Rozhodovali: Marhefka – Hrmo, Vitko, ŽK: Mašike, Kučera, Gáč, Šimčák – Green, 1114 divákov.

Senica: Ravas – Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák – Duda (46. Mašulovič), Halabrín (65. Egy Maulana Vikri) – Oršula (65. Kučera), Jurdík (46. Niarchos), Šumbera – Mašike (86. J. Buchel)

Slovan:
Chovan – Medveděv, Kashia (90. Mustafič), Božikov, De Marco – Kankava (68. Lichý), de Kamps – Dražič (81. Hrnčár), Adler, Green (81. Rabiu) – Mráz (68. Henty)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2 (1:0)

Góly: 40. Mondek, 53. M. Švec - 56. Staš, 85. Voško. Rozhodovali: Sedlák - Straka, Vass, ŽK: Tóth, Čonka, Gamboš, Bednár - Staš, Pintér, Voško, 657 divákov.

Zlaté Moravce: Lukáč – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Mondek, Kolesár (79. Ďubek), Gamboš, Bednár, Kyziridis – M. Švec (69. Chren)

Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Janec (80. Flak) – D. Krčík (64. Gerát), Staš – J. Švec (90. Kotora), Bartoš, Laura (80. Voško) – Pinte (90. Kačerík)

Nedeľa:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)

Góly: 42. a 66. Ristovski, 4. Cabral. Rozhodovali: Smolák - Pozor, Jekkel, ŽK: 20. Sharani, 42. Schäfer – 51. Yusuf, 54. Grič, 7030 divákov.