< sekcia Fortunaliga

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili na ihrisku FK Senica 2:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hostí poslal v 40. minúte do vedenia Martin Bukata, výhru poistil v 70. minúte Saymon Cabral.

Senica 26. septembra (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 2:0. Hostí poslal v 40. minúte do vedenia Martin Bukata, výhru poistil v 70. minúte Saymon Cabral.

FK Senica - FC Spartak Trnava 0:2

(0:1)

Góly: 40. Bukata, 70. Cabral. Rozhodovali: Kružliak - Tomčík, Roszbeck, ŽK: Addo, Malec, Gallovič - Izuchukwu, Savvidis, 922 divákov

Spartak: Rusov - Turňa, Izuchukwu, Grič, Tsaousis, Yao (87.Olejník), Cabral (73.Tumma), Bukata, Mikovič, Savvidis, Bamidele

Senica: Fryšták - Kopečný, Carrillo, Šalata, Šimčák - Addo - Košťál (46. Yenne), Moses (71. Totka), Duda (46. Gallovič!, Piroska (71. Berisha) - Malec

Trnava: Rusov - Turňa, Grič, Izuchukwu, Mikovič - Savvidis - Yao (87. Olejník), Bukata, Cabral (73. Tumma), Tsaousis - Bamidele

V 6. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Carrillo, po výbornom centri Pirosku zo štandardky vytiahol hlavičku španielskeho stopéra na rohový kop brankár hostí Rusov. V 15. minúte po centri Turňu bol blízko ku gólu aj hosťujúci Mikovič, jeho strela len tesne minula ľavú zrď Fryštákovej brány. V 29. minúte to skúšal po centri z pravej strany hlavou Cabral, Fryšták jeho pokus bez problémov vykryl. V 40. minúte sa ujali hostia vedenia, po chybe domácich a zlom odkope v šestnástke sa k lopte dostal Bukata, ktorý strelou k žrdi nedal Fryštákovi šancu - 0:1.

Po zmene strán sa v 47. min. dostal k strele spoza šestnástky striedajúci Gallovič, Rusov jeho pokus zneškodnil. V 60. minúte našiel Malec peknou prihrávkou na krídle Mosesa, domáci futbalista si naviedol loptu do stredu a vystrelil - jeho pokus letel tesne nad bránu Rusova. V 68. minúte boli hostia blízko k druhému gólu v zápase, Yao po prihrávke od Mikoviča prudko zakončil z hranice šestnástky, Fryšták predviedol dobrý zákrok a vyrazil loptu na rohový kop. V 70. minúte predviedli futbalisti Spartaka rýchlu akciu po pravom krídle, center Bamideleho poslal pohodlne na zadnej tyči do prázdnej brány Cabral - 0:2. O minútu na to mohol streliť kontaktný gól Malec, center striedajúceho Totku bol však na zadnej tyči pridlhý. V 76. minúte to skúšal z priameho voľného kopu Yenne, jeho strela preletela tesne vedľa pravej žrdi brány Rusova. V 83. min preletel dobrý center Kopečného cez Maleca a Berishu až k Yennemu, technický obstrel domáceho futbalistu minul tesne bránu hostí.
Na archívnej snímke Anton Šoltis.

Anton Šoltis, tréner Senice: "V prvom polčase sme pôsobili veľmi ustráchane. V kabíne sme si povedali niečo iné, chlapci boli v kŕči. Cez zhustenú obranu súpera sme sa ťažko presadzovali, chceli sme hrať cez krídla, avšak nedarilo sa nám to absolútne, v predfinálnej fáze nám chýbal väčší pokoj na lopte. Súper išiel do vedenia po našej ľahkej chybe. V druhom polčase sme chceli s výsledkom niečo urobiť. Bolo to trochu lepšie, zápas sa však hrá v šestnástkach, tam som videl najväčší rozdiel medzi nami a súperom. Hostia si počkali na svoje šance a zvládli to. Škoda druhého gólu, bola to ľahká situácia, súper to potom zavrel ešte viac. Keď nedáme gól, nemôžeme uspieť. Je pred nami ešte dlhá cesta, chýbala mi tam väčšia viera a vôľa, toto musíme zmeniť. Máme čo zlepšovať."
Na archívnej snímke Norbert Hrnčár.

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka: "Z našej strany to bol počas deväťdesiatich minút solídny výkon. Vo veľkej časti zápasu som bol spokojný s pressingom, súpera sme dostávali pod tlak, nútili sme ho odkopávať. Po celkom zaujímavých krídelných akciách sme sa dostali do veľmi dobrých situácií, vo finálnej fáze nám ešte chýbal väčší kľud. Časom to však budeme riešiť lepšie a gólovejšie. Dva góly sme strelili a súperovi sme nedovolili skórovať, víťazstvo je zaslúžené."