< sekcia Fortunaliga

FORTUNA LIGA: Juraj Piroska sa vrátil do FK Senica

Na snímke uprostred s loptou Juraj Piroška (Senica) v odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/14 FK Senica - Mladosť Podgorica v Senici vo štvrtok 25. júla 2013. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Piroska sa do Senice vrátil po viac ako piatich rokoch strávených na Slovensku a v zahraničí. Senický klub obliekal v rokoch 2009 až 2014.

Senica 14. mája (TASR) - Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Piroska opäť oblečie dres fortunaligového FK Senica. Ako informoval oficiálny web Záhorákov, s klubom sa dohodol na vzájomnej spolupráci.

Piroska sa do Senice vrátil po viac ako piatich rokoch strávených na Slovensku a v zahraničí. Senický klub obliekal v rokoch 2009 až 2014. "Začiatkom roka 2015 sa končila jedna kapitola vynikajúceho senického futbalistu, ktorého nejeden fanúšik a obyvateľ Senice miloval nielen ako hráča, ale aj človeka. Zároveň predstavoval pre mnohých Seničanov symbol klubu. V roku 2020 sa začína písať nová kapitola senického futbalu a jej súčasťou sa stáva miláčik fanúšikov Juraj Piroska. S jeho menom, nasadením na ihrisku a prítomnosťou v kabíne veríme, že sa do klubu vráti úspešná éra, ktorej bol v minulosti symbolom. Želáme si, aby vedľa tak úspešného športovca vyrastali budúce senické futbalové nádeje. Touto cestou chceme Jurajovi zaželať v našom klube veľa zdravia a šťastných zápasov s jeho obľúbeným číslom 33 na drese," uviedol pre klubový web generálny manažér klubu Peter Cinege.

Tridsaťtriročný Piroska je trojnásobným reprezentantom SR (1 gól), počas kariéry obliekal aj dresy Trenčína, Petržalky, Slovana, Myjavy a Skalice, v zahraničí Sparty Praha, kazašského Kaizaru či talianskeho Vibonese. Naposledy bol kapitánom FC Petržalky, s ktorou vybojoval z 5. ligy postup až do druhej. "Neodchádza sa mi ľahko. Pôsobenie v Petržalke nebola pre mňa tuctová štácia, po ktorej sa človek len tak zbalí a ide o dom ďalej. Prežil som tu krásne obdobie, vážim si, že som mohol byť súčasťou éry, keď sa petržalský futbal vrátil na futbalovú mapu Slovenska. Už počas zimy som dostal niekoľko ponúk, nechcel som však opustiť mužstvo v neľahkom období, v polovici sezóny. Nebolo by to z mojej strany fér, vážim si každého, kto pracuje v tomto klube a nezabúdam ani na fanúšikov. V súčasnej situácii som zvažoval aj svoje ďalšie možnosti osobného rastu a napredovania. V Petržalke nepálim mosty a odchádzam s čistým stolom. Ponuku zo Senice vnímam ako príležitosť opäť pôsobiť v najvyššej súťaži s vyhliadkami na štúdium trénerskej licencie,“ povedal pre web Petržalky a dodal: "Odchádzam s krásnymi spomienkami na obdobie, keď Petržalka vybojovala tri postupy a my hráči sme na ihrisku cítili a vnímali spojenie s fanúšikmi na tribúnach. Tento klub má svojho ducha a jedinečnú atmosféru. Týmto by som sa chcel poďakovať fanúšikom za podporu a vyjadriť obdiv ich oddanosti k milovanému klubu. Na Petržalku nedám dopustiť a budem sa sem rád vracať."

Tridsaťtriročný Piroska je trojnásobným reprezentantom SR (1 gól), počas kariéry obliekal aj dresy Trenčína, Petržalky, Myjavy a Skalice, v zahraničí Sparty Praha, kazašského Kaizaru či talianskeho Vibonese.