Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Fortunaliga

Fortunaliga: Trenčín, Slovan i Žilina bodovali doma naplno

Prekonaný brankár Myjavy Matúš Hruška v zápase 14. kola futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina Spartak Myjava v Žiline 25. októbra 2015. Gól Žiliny pre postavenie mimo hru neplatil. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina jednoznačne porazila Myjavu 3:0.

Žilina 25. októbra (TASR) - Nelichotivé výsledky Žiliny v posledných zápasoch premiešali trochu základnou zostavou MŠK, ale tá si v prvých desiatich minútach akoby nerozumela a preriedené tribúny nevideli v jej podaní ani jednu peknú akciu. V 9. min. sa po dobrom prieniku Sládeka do pokutového územia netrafil ideálne Kolár, keď loptu poslal iba vedľa. O štyri minúty však už viedli domáci, keď sa na hranici 16-tky dostal k strele Mabouka a s prispením teču Banoviča prekonal Hrušku. Šošoni sa upokojili, začali lepšie kombinovať a držať súpera na jeho polovici. V 17. min. sa neujal technický obstrel Hrušku z kopačky Bénesa, ktorý skončil vedľa pravej tyče a v 24. min. sa po peknej kombinácii dostali k strelám Hlohovský aj Špalek, ale s koncovkou si nepotykali. Na dlhé minúty to bolo zo šancí a pekných akcií na oboch stranách všetko, Myjava pozorne bránila a snažila sa využívať každú príležitosť na brejkovú situáciu, domáci sa nevedeli cez hustú sieť hostí presadiť. V samom závere síce Žilinčania skórovali aj po druhý raz, ale predchádzal tomu ofsajd a gól Paura tak neplatil.

Po piatich minútach 2. polčasu mohla Žilina zvýšiť svoj náskok, lenže po centri Špaleka z pravej strany hlavičkoval William v päťke iba do dobre postaveného Hrušku. Domáci sa tlačili dopredu, ale skórovať sa im podarilo až v 61. min. Striedajúci Mihalík si najskôr na prsiach spracoval center z pravej strany a následne z voleja poslal nechytateľne loptu k ľavej žrdi. Hostia prestriedali dvoch mužov a keď prečkali zopár šancí Žiliny, dostal sa do príležitosti v 69. min. striedajúci Slančík. Prešiel cez rozum Králikovi, no jeho krížna strela skončila len tesne vedľa pravej žrde Volešákovej brány. Na opačnej strane vyslali svoje pokusy iba nad a vedľa brány Letič, resp. William a Paur vystrelil v šestnástke z dobrej pozície na Hrušku iba slabo. Žilinčania kontrolovali hru, Myjavu do ničoho vážnejšieho nepúšťali a snažili sa ešte o ďalší gól. Mohol ho pridať William, ale center Bénesa v 87. min. poslal iba tesne vedľa pravej žrde. V nadstavenom čase sa však Žilina predsa len dočkala tretieho gólu, keď spätnú prihrávku Paura v 16-tke premenil na svoj premiérový gól v žilinskom drese Haskič.

MŠK Žilina – Spartak Myjava 3:0 (1:0)

13. Mabouka, 61. Mihalík, 90.+ Haskič.
Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pečovský, Mabouka – Marček, 1412 diváko

Zostavy a striedania:

Žilina:
Volešák – Mabouka, Králik, Škriniar, Letič (90.+ Mazáň) – Pečovský – Špalek (75. Haskič), Paur, Bénes, Hlohovský (46. Mihalík) – William

Myjava: Hruška – Beňo (62. Slančík), Jánošík, Banovič, Chovanec (62. Bilovský) – Kóňa – Daniel, Duga, Marček – Kolár (78. Karlík), Sládek

Povedali po zápase:
Adrián Guľa, tréner Žiliny:
"Chlapci podali zodpovedný výkon, zápas sme mali pod kontrolou. Chýbala nám ľahkosť v ofenzíve, ale po dvoch prehrách sa to dalo čakať. Je fantázia, že chalani dokázali takto zahrať proti štvrtému tímu a nepríjemnému súperovi. Hrali sme dominantne, strelili sme tri góly, neinkasovali sme. Pre nás je výsledok živou vodou do kabíny, aby sme sa znova mohli koncentrovať na svoje výkony a na to, v čom sme silní."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Za domácimi sme zaostávali hlavne v presnosti a dôraze v osobých súbojoch. Tým pádom sme sa málo dostávali do šancí a aj preto vyznel zápas tak, ako vyznel."

Skalica podľahla Senici 0:3

Hneď v úvode stretnutia zaskočili hostia domácich rýchlym gólom. Do vedenia v tretej minúte poslal Seničanov Jakub Hromada. Prvú gólovú šancu mali domáci v 22. minúte, keď po prihrávke Vrableca poslal Ulrich loptu na bránu, ale skórovať sa mu nepodarilo. Počas prvého polčasu bolo veľa faulov, ktoré narušili plynulosť hry. Skalica mala územnú prevahu, ale bez gólových príležitostí.

V 50. minúte mohli Skaličania vyrovnať, ale Šulla loptu vyrazil. V zápatí Senica po chybe domácej obrany využila ponúknutú šancu a zvýšila skóre na 2:0. Strelcom gólu bol Michal Klec. V 64. minúte po výbornej prihrávke medzi stredných obrancov Kalabiška zakončil samostatný únik tretím gólom. V 77. minúte mal príležitosť skórovať Šebesta. Šulla aj túto príležitosť zneškodnil. Skaličania mali v závere zápasu ešte viacero gólových šancí, ktoré nepremenili.

MFK Skalica - FK Senica 0:3 (0:1)
Góly: 3. Hromada, 54. Klec, 64. Kalabiška. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Ulrich, Konečný, Lietava, Mazan - Hromada

Skalica:
Fišan – Konečný, Vaško (60. Cypris), Čermák, Mazan – Ulrich, Hlinka, Majerník, Vrablec – Gašparík (66. Šebesta), Lietava Senica: Šulla – Pavlík, Hromada, Hladík, Klec, (76. Komara) – Dolný (31. Mráz), Kalabiška (88. Cicman), Pillár, Čunta – Hušek, Vengřinek.

Aleš Křeček, tréner Skalice:
"Víťazstvo Senice je zaslúžené. Zápas sa pre nás nevyvíjal dobre a hneď od začiatku sme prehrávali, keď sa náš stopér podkĺzol a dostali sme gól. Súper potom veľmi dobre bránil a my aj keď sme mali viac loptu, tak sme si v podstate okrem strely Čermáka nevytvorili gólovú príležitosť. Sme samozrejme sklamaní."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Prišli sme do Skalice s vedomím, že chceme zopakovať výkon a hlavne výsledok zo zápasu s Ružomberkom, kde sme získali tri body. Mali sme výborný vstup do zápasu, keďže sme hneď v úvodných minútach dali gól. Chalani sa trošku upokojili, aj keď celý zápas bol celkom nervózne ladený. Bolo tam aj dosť takých tvrdých zákrokov, ale to k tomu derby patrí. V druhom polčase si myslím, že sme kontrolovali hru, dali sme ďalšie góly a myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené."

Výhoda domácich

Prvé tri tímy tabuľky slovenskej futbalovej Fortuna ligy v 14. kole naplno využili výhodu domáceho prostredia. AS Trenčín si poradil so Zlatými Moravcami 4:1, Slovan Bratislava zdolal DAC Dunajská Streda 1:0. MŠK Žilina prerušila negatívnu sériu triumfom 3:0 nad Myjavou.

piatok

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1 (2:0)
36. Schranz, 41. Nikolič - 68. Ďubek (z 11 m). Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Tóth, Nikolič, Schranz - Zošák, Lačný, J. Maslo, Ondrek, ČK: 73. Zošák (Ružomberok) po druhej ŽK), 6112 divákov
zostavy a striedania:
Spartak Trnava:
Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál (27. Tóth), Čonka - Schranz, Benogo, Baez, Majtán - Halilovič (74. Casado) - Depetris (90.+ Harba)
MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (46. Lačný) - Ondrek, Kružliak - Zošák, Ďubek (86. Faško), Lovás (86. Boszorád) - Jakubko

sobota:

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)
11. Jančo, 39. Wesley, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) – 21. De Souz. Rozhodoval: Špaček, ŽK: Tipurič (Zlaté Moravce), 2317 divákov.
Trenčín:
Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk – Schet (68. Guba), Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

Zlaté Moravce: J. Novota – Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec – Burič, Perišič (71. Krznarič) – Orávik, Školnik (83. Cebara), Glavaš (83. Ploj) - Tawamba

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
8., 39. Morlacchi. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Perez - Kapor, 2785 divákov
MFK Zemplín Michalovce:
Kelemen – Perez, Chubutija, Vernon, Barroso - Montero (56. Grič), Sedlák - Koscelník (89. Tóth), Danko, Mensah, Nworah (68. Kunca)

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrič - Kochan, Kapor (46. Rendla), Podio - Gál-Andrezly, Vaščák, Jur. Pančík (46. Szöke)

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Gól:
14. Zreľák. ŽK: Milinkovič, Saláta, Sekulič - Pambou, Pačinda, Štepanovský, ČK: 90.+ Michalík (DAC). Rozhodoval: Sedlák, 1495 divákov
Slovan:
Mucha – Čikoš, Saláta, Sekulič, Podaný – Simovič (46. Gonzalez), Savičevič – Milinkovič, Kubík (61. Oršula), Zreľák – Vittek (71. Priskin)
DAC: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Straka (46. Stephens) – Pambou (74. Mészáros), Sarr, Ľupták, Pačinda – Polievka

nedeľa

Skalica:

13. Mabouka, 61. Mihalík, 90.+ Haskič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pečovský, Mabouka – Marček, 1412 diváko

Po stretnutiach 14. kola je na čele poradia strelcov deväťgólový Bero

Po stretnutiach 14. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 je na čele poradia strelcov s deviatimi gólmi Matúš Bero (AS Trenčín).

Na snímke strelec Matúš Bero

Poradie strelcov po stretnutiach 14. kola:

9 gólov: Matúš Bero (Trenčín)
7 gólov: Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce)
6 gólov: Matej Jelič, Jaroslav Mihalík (obaja Žilina), Ákos Szarka, Erik Pačinda (obaja Dunajská Streda), Gino van Kessel (Trenčín)
5 gólov: William Alves de Oliveira (Žilina), Martin Jakubko (Ružomberok), Peter Sládek (Myjava), Róbert Vittek (Slovan Bratislava), Jakub Hromada (Senica)
4 góly: Michal Gašparík (Skalica), Andrej Lovás (Ružomberok), Tamás Priskin, Marko Milinkovič (obaja Slovan Bratislava), Milan Škriniar (Žilina), Peter Gál-Andrezly (Podbrezová), David Alberto Depetris (Trnava), Stanislav Danko, Vernon de Marco Morlacchi (obaja Michalovce)
3 góly: Filip Hlohovský, Jozef Dolný (obaja Senica), Mirzad Mehanovič (Podbrezová), Jakub Paur (Žilina), Mário Kurák, Ivan Lietava, Ľubomír Ulrich (všetci Skalica), Erik Daniel (Myjava), Martin Mikovič, Ivan Schranz (obaja Trnava), Peter Orávik, Marques de Souza (obaja Zlaté Moravce), Tomáš Ďubek (Ružomberok), Ibrahim Rabiu (Trenčín), Adam Zreľák (Slovan Bratislava)
2 góly: Erik Sabo (Trnava), Štefan Pekár, Frederik Bílovský, (obaja Myjava), Noé Achille Kwin Amban, Branislav Ľupták, Jakub Brašeň (všetci Dunajská Streda), Ryan Koolwijk, David Guba, Wesley Moraes Ferreira Da Silva (všetci Trenčín), Roman Sabler, Ľuboš Kupčík (obaja Podbrezová), Martin Regáli (Michalovce), Michal Faško, Dominik Kružliak (obaja Ružomberok), Miroslav Káčer, László Bénes, Ernest Olivier Mabouka Massousssi (všetci Žilina), Michal Klec, Jan Kalabiška (obaja Senica)
1 gól: Pavol Masaryk, Štefan Zošák (obaja Ružomberok), Peter Mazan, Daniel Šebesta (obaja Skalica), Milan Rundič, Aliko Mohammed Bala, Mitchel Stuart Schet, Denis Jančo (všetci Trenčín), Tomáš Marček, Juraj Piroska, Tomáš Kóňa (všetci Myjava), Marin Glavaš, Josip Krznarič, Armando Mance, Mourukou Farras Bamba, Stefan Cebara, Toni Tipurič, Alen Ploj, Dejan Školník (všetci Zlaté Moravce), Kornel Saláta, Dávid Hudák, Nicolas Ezequiel Gorosito, Filip Oršula, Mauro Ezequiel Gonzalez (všetci Slovan Bratislava), Róbert Pillár, Samuel Mráz, Tomáš Komara (všetci Senica), Michal Škvarka, Lukáš Čmelík, Nikolas Špalek, Nermin Haskič (všetci Žilina), Alen Milunovič, Blažej Vaščák, Mário Almaský, Juraj Pančík, Patrik Vajda, Milovan Kapor, Nikola Andrič (všetci Podbrezová), Michal Hamuľak, Milan Šimčák, Martin Koscelník, Samuel Garcia Bayón (všetci Michalovce), Jose Casado, Jakub Vojtuš, Marek Janečka, Aldo Omar Baéz, Haris Harba, Boris Godál, Tomáš Majtán, Miloš Nikolič (všetci Trnava), Pape Macou Sarr, Peter Štepanovský (obaja Dunajská Streda)

Vlastné góly: Jakub Hromada (Senica), Milan Šimčák (Michalovce), Tomáš Marček (Myjava), Toni Tipurič (Zlaté Moravce)