< sekcia Fortunaliga

FORTUNA LIGA: Scenárov je viac, hrať by sa malo začiatkom apríla

Na snímke vľavo Dávid Ďuriš (Žilina) a Eric Javier Davis (Dunajská Streda) v zápase 21. kola futbalovej FL MŠK Žilina - FK DAC 1904 Dunajská Streda v Žiline 1. marca 2020. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Horizont prijatia dôležitých rozhodnutí, napríklad kedy by sa Fortuna liga opäť mohla hrať sa má pohybovať rádovo v niekoľkých dňoch.

Bratislava 10. marca (TASR) – Futbalová Fortuna liga 2019/2020 sa pozastavila, predbežne na štrnásť dní. Rozhodol o tom Ústredný výbor krízového štábu SR pre šírenie koronavírusu v krajine. Výkonný riaditeľ riadiaceho orgánu súťaže Únie ligových klubov Michal Mertinyák v rozhovore pre web ligy priblížil, ako bude ÚLK pravdepodobne ďalej postupovať.

"Plne rešpektujeme a akceptujeme rozhodnutie Ústredného výboru krízového štábu SR. Samozrejme, situáciou nie sme nadšení, ale určite sa všetci zhodneme na tom, že zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Aktuálne sme skončili základnú časť Fortuna ligy a máme pred sebou desať kôl nadstavby. V súčasnosti prebiehajú interné rozhovory o rôznych scenároch, ktoré by mali nasledovať," povedal pre www.fortunaliga.sk a doplnil: "Fortuna liga by sa mala rozohrať opäť na začiatku apríla, ak, samozrejme, nepríde ďalší zákaz organizovania podujatí zo strany štátnych orgánov. Chceme zabezpečiť čo možno najlepší priebeh nadstavbových častí po organizačnej, športovej, ale aj bezpečnostnej stránke. Tieto aspekty zvažujeme. Momentálne by som predbiehal, ak by som povedal nejaký definitívny verdikt, ako to bude."

Horizont prijatia dôležitých rozhodnutí, napr. kedy by sa FL opäť mohla hrať sa má pohybovať rádovo v niekoľkých dňoch. "Do konca tohto týždňa budeme určite verejnosť informovať. Celý proces musí prebehnúť ešte schvaľovaním Prezídia ÚLK, ktoré je najvyšším orgánom ÚLK a tvoria ho zástupcovia klubov Fortuna ligy. Nie je veľmi priestor na to, aby sme posúvali program vzhľadom na asociačné termíny a blížiace sa EURO 2020. Skôr teda predpokladáme hustejší program. Pevne veríme, že situácia bude po dvoch týždňoch lepšia. Našim cieľom je hrať futbal pre ľudí, veď to je podstata každého športu," vysvetlil Mertinyák.