< sekcia Fortunaliga

Slovan opäť bez bodu, Senica udrela v závere

Hráči FK Senica Foto: TASR/Michal Svítok

Víťazný gól strelil Kalabiška v 88. minúte.

Senica 9. novembra (TASR) - Prvý polčas priniesol vyrovnaný zápas a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V úvodnej päťminútovke zaujali šance na strane hostí Kubíka a na strane domácich Hlohovského. Krídelník Slovana sa dostal do zakončenia aj v 21. minúte, keď mu technickú strelu Šulla efektne vyrazil na roh. Záhorákom vyšiel v 29. minúte rýchly protiútok, na začiatku ktorého bol brankár Šulla. Ten rýchlo vyhodil loptu na Hlohovského, ktorý ju potiahol po pravej strane z vlastnej polovice až po súperovu šestnástku, v pokutovom území ideálne našiel senického kapitána Pirosku a ten z prvej nedal Pernišovi šancu. Záhoráci sa z vedenia však dlho netešili, keď už o šesť minút bolo vyrovnané. Čikoš sa dostal po opakovanom centri k lopte a spoza šestnástky po zemi k ľavej žrdi vyrovnal. Potom zaujala ešte Halenárova nepríjemná strela z 30 m, keď lopta preletela tesne nad Šullovu bránu.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 29. Piroska, 88. Kalabiška - 35. Čikoš, Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Hlohovský - Niňaj, Halenár, 2391 divákov.

Zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek - Hlohovský (90.+1 S. Mráz), Piroska, Kóňa, Kalabiška - Mukendi (58. Kosorín)

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský – Grendel - Žofčák (73. Milinkovič), Štefánik (80. Lásik), Halenár, Kubík - Soumah (62. Vittek)

V 2. polčase sa hralo prevažne v strede poľa. V jeho úvode boli aktívnejší Slovanisti, na kopačkách Záhorákov bolo až priveľa nepresností. Do streleckých pokusov sa obe mužstvá dostávali len veľmi ťažko a brankári nemali takmer žiadnu prácu. Do vedenia sa mohli dostať hostia v 55. minúte, ale Soumahovu strelu z otočky Šulla vyrazil a rovnako si robinzonádou poradil aj s dorážkou Kubíka. Domácim sa v útoku presadzovalo ťažko a nepomáhali im ani štandardné situácie. Nebezpečná bola krídelná akcia Kubíka v 75. minúte, ale jeho krížna strela preletela tesne vedľa Šullovej brány. Domácim vyšiel fantasticky záver stretnutia, keď v 88. minúte vymyslel akciu striedajúci Kosorin. Z jeho prihrávky profitoval Kalabiška, ktorý z otočky skóroval povedľa brankára Perniša. Seničania tak po takmer 4 rokoch opäť zdolali bratislavský Slovan.

Pavel Hapal, tréner FK Senica: "Spokojný som s výsledkom, nie s hrou. Kto chodí na domáce zápasy, videl, že sme odohrali jeden z najslabších zápasov. Sčasti to bolo spôsobené aj tým, že Slovan hral dobre. Do kabíny sme odchádzali za stavu 1:1. Očakával som, že v druhej časti stratí Slovan dych. Vyčkávali sme na jednu príležitosť a tá prišla, keď po prihrávke Kosorina skóroval Kalabiška. Slovan bol asi futbalovejším tímom, no my sme to odmakali a boli sme odmenení troma bodmi."

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Po zlom výsledku na Sparte sme si chceli napraviť reputáciu a myslím si, že sa nám to po športovej stránke podarilo. V 29. minúte sme inkasovali, potom sa nám podarilo vyrovnať. Vytvorili sme si príležitosti, no veľa z nich sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Myslím si, že sme podali dobrý výkon, za posledné zápasy ten najlepší, no na body nám nestačilo. Súperovi gratulujem."

Fortuna liga - 17. kolo:

Sobota:

Dukla B. Bystrica - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
65. Vajda z pok. kopu, 79. Dolný, rozhodca Smolák, ŽK: Ľupták, Dolný - Nikolič, 893 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Ľupták, Vajda, Adámik, Savič - Šumský (55. Seye), Peňaška, Faško (46. De Vito), Mazan - Dolný (86. Balko) - Šovčík

ViOn Zl. Moravce: Kováč - Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren - Djuričič - Charizopulos (70. Ďurica), Sabo, Orávik, Mikinič (66. Pilát) - Pavelka (83. Mujkoš)

MFK Košice - AS Trenčín 2:0 (1:0)