Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek
< sekcia Fortunaliga

Trnava doma triumfovala nad Skalicou aj bez vylúčeného brankára

Na snímke hore hráč Trnavy David Depetris a hráč Skalice Andrej Petrovský v zápase 16. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MFK Skalica v piatok 6. novembra 2015 . Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Posledné mužstvo tabuľky začalo v Trnave nebojácne a domácich dlho nepustilo do zakončenia.

Trnava 6. novembra (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali v piatkom dueli 16. kola Fortuna ligy doma nad MFK Skalica 2:1, hoci od 31. minúty hrali bez vylúčeného brankára Ľuboša Kamenára. O obrat sa "bílí andeli" postarali v druhom dejstve vďaka gólom Davida Depetrisa a Martina Mikoviča.

Priebeh zápasu

Posledné mužstvo tabuľky začalo v Trnave nebojácne a domácich dlho nepustilo do zakončenia. V 9. minúte ako prvý vystrelil Gašparík z diaľky vedľa brány. O dve minúty hlavičkoval Majtán takisto vedľa po centri Schranza. Trnavčania si postupne získali územnú prevahu, no do šestnástky hostí a k zakončeniu sa nedostávali. Dôležitý moment sa udial v 31. minúte, keď dal stopér Bortel krátku "malú domov" a vybiehajúci Kamenár fauloval Ulricha. Rozhodca ho vylúčil a z nariadenej jedenástky Gašparík v 35. min. skóroval.

Oslabená Trnava nastúpila do druhého polčasu s Cleberom a ten hneď v 47. minúte spálil tutovku, keď sám pred bránou nastrelil len Lupača. V 58. minúte sa domácim vydarila akcia po ľavej strane, center Čonku hlavičkoval Schranz k Depetrisovi, ktorý vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr mal dobrú príležitosť hosťujúci Ulrich, ale zoči-voči Jakubechovi neuspel. Domácim sa podarilo streliť víťazný gól v 80. minúte, keď po ľavej strane unikol Schranz a po jeho spätnej prihrávke Mikovič prudkou strelou skóroval. Skaličania sa nevzdali, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, hoci v 85. minúte ešte nebezpečne vystrelil striedajúci Šebesta.
Spartak Trnava - MFK Skalica 2:1 (0:1)
58. Depetris, 80. Mikovič - 35. Gašparík (z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Mikovič, Tóth - Mazan, Ciprys, ČK: 31. Kamenár (Trnava), 4095 divákov

zostavy a striedania:
Spartak Trnava:
Kamenár - Janečka, Bortel, Tóth (89. Mihálik), Čonka - Baez (46. Cleber), Greššák - Schranz, Majtán (34. Jakubech), Mikovič - Depetris

MFK Skalica:
Lupač - Kurák, Majerník, Petrovský, Ciprys - Mazan, Hlinka, Neoveský (82. Jakubek), Gašparík (66. Čermák) - Lietava (61. Šebesta), Ulrich

Povedali po zápase
Ivan Hucko, tréner Trnavy:
"Pred týždňom tréner Senice povedal, že Trnava má kvalitný káder. Musím potvrdiť, že dnes sa naša kvalita preukázala v druhom polčase, keď prišiel na ihrisko Cleber. Spoločne s Greššákom mali hlavný podiel na tom, že aj v oslabení sme dokázali tento zápas otočiť. Bolo to ťažké stretnutie, v ktorom sme nakoniec získali dôležité tri body."

Štefan Horný, tréner Skalice:
"Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V prvom polčase to bolo z našej strany slušné, brankár domácich dostal červenú kartu a z penalty sme sa ujali vedenia. V druhom polčase však niektorým hráčom odišli sily. Trnave pomohol Cleber, inkasovali sme dva góly do otvorenej obrany. Škoda, že sme neuhrali aspoň bod, neboli sme od neho ďaleko."