< sekcia Fortunaliga

V júni na zápasoch maximálne 500 ľudí, ÚLK bude naďalej presviedčať

Na snímke sprava prezident ÚLK Ivan Kozák, výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák, právny zástupca ÚLK Peter Handiak počas tlačovej konferencie 22. mája 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Reštart slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 je na programe 13. júna prvým kolom nadstavby.

Bratislava 9. júna (TASR) - Riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Únia ligových klubov (ÚLK) deklaroval snahu naďalej presviedčať štátne orgány vo veci obmedzeného počtu divákov na štadiónoch. V reakcii na utorňajšiu tlačovú konferenciu premiéra SR Igora Matoviča a konzília odborníkov ÚLK uviedla, že stále zastáva názor, že percentuálny model prítomnosti fanúšikov na štadiónoch je správny, spravodlivý, nevyhnutný pre futbal a zároveň plne bezpečný.

Reštart slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 je na programe 13. júna prvým kolom nadstavby. Maximálny počet ľudí, ktorí môžu byť prítomní na jednom zápase Fortuna ligy, je aktuálne 500. Toto číslo by malo platiť počas celého júna, od júla sa zdvojnásobí. "Momentálne platí, že od 10. júna môže byť na hromadných podujatiach maximálne 500 osôb. Platí, že od 1. júla by sa mal tento počet zvýšiť na 1000," informoval na tlačovej konferencii hlavný hygienik SR Ján Mikas, ktorý zodpovedal aj na otázku ohľadne percentuálneho modelu prítomnosti fanúšikov na štadiónoch, o ktorý oficiálne uplynulý týždeň požiadali čelní predstavitelia ÚLK a SFZ: "Zatiaľ sme nerozhodovali, či to bude inak."

"ÚLK je naďalej názoru, že percentuálny model prítomnosti fanúšikov na štadiónoch je správny, spravodlivý, nevyhnutný pre náš šport a zároveň plne bezpečný. Fanúšikovia sú veľmi dôležitou zložkou športu. Obmedzenie počtu divákov na 1000 ľudí do konca roka by malo negatívne následky pre väčšinu našich klubov. ÚLK verí, že súčasnú situáciu kompetentní prehodnotia a naďalej ich budeme rozumnými argumentmi, aj zo skúseností našich partnerov z Európskych líg, kde sme v pracovnej skupine k návratu fanúšikov na štadióny, presviedčať. Dajme fanúšikom slobodnú možnosť sa rozhodnúť, či chcú byť prítomní priamo na štadióne, tak ako im dávame možnosť sa slobodne rozhodnúť pri všetkých ďalších aktivitách," uviedla ÚLK v tlačovej správe.