< sekcia Fortunaliga

VIDEO FORTUNA LIGA: Za Sereď nastúpi účastník dvoch MS Pereira

Na snímke predstavenie novej posily slovenského futbalového fortunaligistu ŠKF Sereď Daniela Alvara Barragana Pereiru na mestskom štadióne v Seredi 23. októbra 2020. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Tridsaťštyriročný ľavý obranca či stredopoliar v minulosti hrával za CFR Kluž, FC Porto aj Inter Miláno.

Sereď 23. októbra (TASR) - Účastník slovenskej futbalovej Fortuna ligy ŠKF Sereď v piatok oficiálne predstavil novú zvučnú posilu. Klub posilnil bývalý uruguajský reprezentant Alvaro Pereira.

Tridsaťštyriročný ľavý obranca či stredopoliar v minulosti hrával za CFR Kluž, FC Porto aj Inter Miláno. Pred príchodom do Serede si obliekal dres River Plate v paraguajskom Asuncióne. "Som šťastný, že môžem opäť hrať v Európe. Mám úplne rovnaké pocity, ako keď som išiel hrať do Portugalska či Rumunska. Fortuna liga má veľký potenciál posunúť sa medzi kvalitné európske ligy," povedal Pereira na piatkovom brífingu.Uruguajčan nastúpil v národnom drese na 83 duelov v rokoch 2008 až 2016 a strelil sedem gólov. Jeden z nich aj na majstrovstvách sveta 2010 v JAR domácemu mužstvu pri víťazstve 3:0. Pereira sa predstavil na záverečnom turnaji MS aj o štyri roky neskôr v Brazílii.

"Som tu iba chvíľu, no vidím, že mesto Sereď je v podpore tohto klubu mimoriadne jednotné. Budem sa snažiť, aby som sa čo najskôr adaptoval," dodal Pereira.