< sekcia Fortunaliga

Trenčín zvíťazil nad Košicami, hetrik Kubíka

František Kubík Foto: TASR/Michal Svítok

Košičania cestovali do Trenčína s vedomím, že už potrebujú bodovať.

Trenčín 17. augusta (TASR) - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšej dohrávke 6. kola Fortuna ligy 2014/2015 nad MFK Košice na domácom trávniku 4:2. Pod cenný triumf, vďaka ktorému sa dostali na 1. miesto tabuľky, sa hetrikom podpísal František Kubík.

Košičania cestovali do Trenčína s vedomím, že už potrebujú bodovať. V prvej polhodine sa v domácej šestnástke ale veľa nezdržali. Skôr naopak, Trenčania kombinovali a ukončili všetky útoky východniarov pred vlastným pokutovým územím. Napriek tomu si sami vyloženú gólovú príležitosť nevedeli vypracovať. Až v 31. minúte pred dobiedzajúcou dvojicou Simon – Hajradinovič dobre zasiahol Tofiloski. O dve minúty sa však už domáci tešili. Simon sa na hranici "veľkého vápna" zbavil Sekuliča a poslal loptu na Holúbeka. Ten z hranice päťky zavesil pod brvno – 1:0. Trenčín sa z vedenia netešil dlho. V 38. minúte lopta z rohového kopu našla hlavu Haskiča a ten prekonal Volešáka prvýkrát – 1:1. V závere polčasu mal vedenie pre Trenčín na kopačke Hajradinovič, no Tofiloski bol na mieste.

Hneď po zmene strán mohol pridať druhý gól AS Holúbek. Jeho hlavičku perfektne reflexívne zneškodnil Tofiloski. Gól napokon padol na opačnej strane. Korijkov našiel voľný priestor pre Haskiča, ktorý sám pred Volešákom nezaváhal – 1:2. O dve minúty sa pokúsil o vyrovnanie Hajradinovič. Jeho priamy kop ale našiel opäť pripraveného gólmana Košíc. Trenčín pridával na obrátkach. Holúbekova technická strela z 25 m nezapadla do brány. To sa v 76. minúte podarilo až Kubíkovi, ktorý ťažil z centra Simona a vyrovnal na 2:2. V závere zápasu sa dostal za obranu Trenčína striedajúci Diaby, ale pred africkým zakončovateľom zakročil Volešák. Gól tak priniesla hneď následujúca akcia. Prihrávku cez celé "vápno" Kubík v sklze poslal do siete a upravil na 3:2. Silnú pätnásťminútovku zakončil trenčiansky útočník hetrikom, keď v nadstavenom čase upravil na konečných 4:2.

AS Trenčín - MFK Košice 4:2 (1:1)
76., 86. a 90.+1 Kubík, 33. Holúbek - 39. a 52. Haskič. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Da Silva, Rundič, Kleščík - Šinglár, Kavka, Tofiloski, Viazanko, 2581 divákov

zostavy a striedania:
AS Trenčín:
Volešák – Čögley, Kleščík, Da Silva, Rundič (77. Lawrence) – Simon (90. Mondek), Lobotka, Hajradinovič, Holúbek – Mišák (57. Edmond) - Kubík

MFK Košice:
Tofiloski – Sekulič, Korijkov, Tóth, Kavka – Bašista, Šinglár, Viazanko, Bukata (87. Ostojič) – Škutka (82. Diaby), Haskič (75. Pačinda)

Hlasy po zápase
Ivan Vrabec, tréner Trenčína:
"V zápase sme od začiatku dominovali. Prvý polčas sme mali niekoľko pološancí, no neboli sme však dôrazní v šestnástke. Vyrovnávajúci gól padol po hrubej chybe. Niečo také by sa nám nemalo stávať. Súper naďalej bránil, ale som rád, že naši hráči zápas dotiahli do víťazstva. Teší ma aj prebudenie Kubíka."
Radoslav Látal, tréner Košíc: "Hlavne prvý polčas sme dobre bránili. Domácich sme do šancí nepúšťali. Po zmene strán nás mrzí chyba Kavku a vyrovnanie na 2:2. Trenčín potom ukázal svoju chytrosť a podarilo sa mu strhnúť víťazstvo na svoju stranu."