< sekcia Fortunaliga

Ružomberok zatiaľ bez Kostadinova, od trénera dostal tréningový plán

Na snímke vľavo hráč Slovana Rharsall Moha a hráč Ružomberka Kristi Qose vo finále Slovnaft Cup-u medzi ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V utorok si zabukoval' na 19. mája letenku zo Skopje do Budapešti.

Ružomberok 5. mája (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok majú za sebou prvé dve tréningové jednotky, ale severomacedónsky reprezentant Tihomir Kostadinov je stále doma, v dedinke Miravci, na juhu krajiny.

"V piatok mi volal tréner Ján Haspra a pýtal sa ma, aká je situácia u nás a kedy sa mi dá prísť. Oznámil mi, že v pondelok chlapci začínajú s tréningami. Do 15. mája v Severnom Macedńsku platia prísne pravidlá súvisiace s pandémiou koronavírusu, to znamená, že nemožno ani cestovať do cudziny. Potom by sa mali opatrenia uvoľniť a aj hranice otvoriť," uviedol Kostadinov.

V utorok si zabukoval' na 19. mája letenku zo Skopje do Budapešti. "V maďarskom hlavnom meste som si totiž u kamaráta Bobana Nikolova, hráča Videotonu Budapešť, pred odletom domov nechal auto. Tréner mi zároveň poslal tréningový plán na najbližšie dva týždne,“ dodal 24–ročný stredopoliar, ktorý má pod Čebraťom platný kontrakt aj pre sezónu 2020/2021.