< sekcia Fortunaliga

Slovenský pohár: Slovan do Moraviec s náskokom

Na snímke Futbalisti ŠK Slovana Bratislava. Foto: FOTO TASR - Erika Ďurčová

Druhá semifinálová dvojica sľubuje dramatickejší boj o postup do finále. DAC Dunajská Streda v prvom meraní síl iba remizoval doma s Ružomberkom 1:1 a v odvete pod Čebraťom ho čaká náročná úloha.

Bratislava 22. júna (TASR) – Tri dni po obhájení majstrovského titulu nastúpia futbalisti Slovana Bratislava v utorkovej odvete semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020 na ihrisku Zlatých Moraviec. Zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho si v prvom stretnutí na Tehelnom poli vypracovali náskok 4:1, ktorý ich jednou nohou posúva do finále, odvetu však neberú na ľahkú váhu a chcú vyhrať aj u súpera.

„Výsledok je výborný, ale ešte sme len v polčase. V Zlatých Moravciach tiež budeme chcieť vyhrať a potvrdiť výkon a výsledok z domáceho zápasu," povedal útočník David Strelec, ktorý sa pred týždňom podieľal jedným gólom na vysokom triumfe belasých.

Tí sa na utorkový duel naladili víťazstvom 3:2 v Žiline, vďaka ktorému tri kolá pred koncom nadstavbovej časti Fortuna ligy rozhodli o zisku titulu. ViOn v skupine o udržanie sa podľahol doma Trenčínu 2:3. Proti Slovanu sa hráči Zlatých Moraviec podľa ich trénera Karola Praženicu pokúsia o malý zázrak.

Druhá semifinálová dvojica sľubuje dramatickejší boj o postup do finále. DAC Dunajská Streda v prvom meraní síl iba remizoval doma s Ružomberkom 1:1 a v odvete pod Čebraťom ho čaká náročná úloha.

„Vieme, že pokiaľ chceme postúpiť, musíme v Ružomberku streliť minimálne jeden gól. Keď zopakujeme výkon z Trnavy, tak sa nám to môže podariť," povedal Martin Jedlička po nedeľnom víťazstve 2:0 nad Spartakom Trnava. Podľa českého brankára nebude problém v krátkej regenerácii hráčov, ktorí sa až v nedeľu v noci vrátili domov z krajského derby.

„Máme v akadémii všetky prostriedky na dobrú regeneráciu. V tom nevidím žiadny problém, navyše po dlhej pauze sa každý z nás už tešil na futbal. Som presvedčený, že to zvládneme."

Najúspešnejším účastníkom v národnom pohári je Slovan, ktorého hráči celkovo zdvihli trofej nad hlavu 15-krát, z toho osemkrát v ére samostatnosti. DAC (1987), Ružomberok (2006) i Zlaté Moravce (2007) uspeli v pohári len raz. Finále je na programe v stredu 8. júla na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.


2. zápasy semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020:Utorok 23. júna

18:00 ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠK Slovan Bratislava (prvý zápas 1:4, rozhodcovia Kráľovič - Weiss, Žákech)

Streda 24. júna

18:00 MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda (prvý zápas 1:1, rozhodcovia Smolák - D. Hrčka, Hancko)