< sekcia Fortunaliga

Futbalistov Zlatých Moraviec posilnil útočník Jaroviča

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vedenie klubu zareagovalo na zranenie Vladimíra Tkáča, ktorý v pondelok podstúpil operáciu menisku.

Zlaté Moravce 21. augusta (TASR) - Účastník futbalovej Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble priviedol na hosťovanie do konca roka bosnianskeho útočníka Senada Jaroviča z dánskeho SönderjyskE. Vedenie klubu zareagovalo na zranenie Vladimíra Tkáča, ktorý v pondelok podstúpil operáciu menisku.

Dvadsaťjedenročný Jarovič už na Slovensku pôsobil v drese trnavského Spartaka. "Slovensko poznám, páčilo sa mi tu. Najvyššia súťaž mi je známa, tiež mentalita. Cítim, že som v Dánsku urobil herný progres. Keď prišla možnosť hrať za ViOn, vedel som, pocitovo, že je to pre mňa správny klub. Mali o mňa veľký záujem, nemal som nad čím váhať," uviedol bývalý hráč slovinských mužstiev Domžale a Dob v tlačovej správe.

Zlatým Moravciam patrí po piatich fortunaligových kolách šiesta priečka so siedmimi bodmi. "Všetko sa udialo veľmi rýchlo. Z pôsobenia v Spartaku som ViOn vnímal síce ako malý klub, ale vždy so skúseným mužstvom, ktoré sa dlhodobo drží vo Fortuna lige. Chalani v kabíne sú super, rovnako realizačný tím, prijali ma medzi seba," dodal Jarovič.