< sekcia Fortunaliga

Liptovský Mikuláš podľahol v 12. kole Fortuna ligy Dunajskej Strede

Ilustračné foto. Foto: TASR

Liptáci sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, keď v doterajšom priebehu nazbierali iba štyri body. Prehra s DAC bola pre nich tretia za sebou.

Poprad 1. októbra (TASR) - Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola Fortuna ligy v Poprade nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0. O výsledku rozhodol vlastný gól Lukáša Bieláka z 20. minúty. Hostia hrali od 41. minúty presilovku, keď po druhej žltej karte a následne červenej dohral obranca Imrich Bedecs.

Liptáci sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, keď v doterajšom priebehu nazbierali iba štyri body. Prehra s DAC bola pre nich tretia za sebou. Dunajská Streda si vylepšila pozíciu v hornej polovici tabuľky a po 11 zápasoch má na konte 19 bodov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Góly: 20. Bielák (vl.). Rozhodovali: Dohál – Straka, Čajka, ŽK: Nečas, Totka - Kalmár, Risvanis, ČK: 41. Bedecs (L. Mik.) po druhej ŽK, 211 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Bielák, Bedecs, Župa - Filinský, Staš (46. Gerát), Václavík - Gaži (46. Nečas), Jendrišek (66. Voško), Káčerík (77. Popovič)

Dunajská Streda: Petráš - Alex Pinto, Muhamedbegovič, Risvanis, Andzouana - Káčer, Dimun, Kalmár (75. Veselovský) - Gavrič (87. Balogh), Krstovič, Szanthó (58. Ramadan)