< sekcia Fortunaliga

Obranca Tumma predĺžil so Spartakom Trnava zmluvu do roku 2023

Na snímke zľava hráči FC Spartak Trnava Kristián Mihálek, Gergely Tumma, Samuel Benovič a Johnson Nsumoh počas prvého tréningu v letnej príprave pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy. V Trnave, dňa 21. júla 2020. Foto: TASR

V aktuálnej sezóne nastúpil v piatich ligových zápasoch a hneď vo svojom druhom zápase proti Ružomberku si otvoril aj strelecký účet.

Trnava 15. septembra (TASR) - Slovenský futbalový klub Spartak Trnava predĺžil zmluvu so stopérom Gergelym Tummom o ďalšie tri roky. Dvadsaťročný obranca je odchovanec klubu a minulú sezónu strávil na hosťovaní v Košiciach.

V aktuálnej sezóne nastúpil v piatich ligových zápasoch a hneď vo svojom druhom zápase proti Ružomberku si otvoril aj strelecký účet. Skóroval aj v pohárovom zápase na ihrisku Malženíc. "Keď ma vedenie klubu oslovili s ponukou na predĺženie zmluvy, tak som neváhal. Som tu už od malička a mojím veľkým snom bolo presadiť sa v áčku, čo sa napokon aj podarilo. Som nesmierne šťastný, že som odohral nejaké zápasy a verím, že ďalšie budú pribúdať," citoval Tummu klubový web "andelov".

"Môžem vyjadriť spokojnosť, že sa nám podarilo na dlhšie obdobie si upísať vlastného talentovaného hráča so zaujímavým potenciálom. Prajem mu, aby sa presadil nielen v našom klube, ale časom možno aj v reprezentácii," dodal športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.