Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Fortunaliga

Panamský futbalista Blackman opúšťa Dunajskú Stredu

Na snímke vpravo hráč Trnavy Jakub Paur a hráč DAC Cesar Blackman počas zápasu 2. kola nadstavby skupiny o titul Fortuna ligy medzi DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava v Dunajskej Strede v nedeľu 19. marca 2023. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Dvadsaťpäťročný Blackman zaznamenal v drese DAC-u 108 štartov a tri góly vo Fortuna lige, v európskych pohároch nastúpil na ďalších 13 stretnutí.

Dunajská Streda 7. júna (TASR) - Panamský futbalista Cesar Blackman odchádza z FC DAC 1904 Dunajská Streda. Krajný obranca, ktorý prišiel na Žitný ostrov v septembri 2017, neakceptoval ponuku fortunaligového vicemajstra na predĺženie spolupráce. DAC o tom informoval na svojom webe.

Dvadsaťpäťročný Blackman zaznamenal v drese DAC-u 108 štartov a tri góly vo Fortuna lige, v európskych pohároch nastúpil na ďalších 13 stretnutí. "Po dlhých mesiacoch rozhovorov a rokovaní s Cesarom a jeho novým agentom sme sa rozhodli stiahnuť našu ponuku na predĺženie spolupráce. Ponúkli sme mu veľmi korektné, na naše pomery až nadštandardné podmienky. Zo strany hráča však cítime, že DAC sa stal pre neho poslednou voľbou. Vzhľadom na skutočnosť, že s Cesarom sme v klube zaobchádzali ako so synom, jeho správanie počas rokovaní nie je hodné nášho klubu. Preto sme sa rozhodli ukončiť rokovania a stiahnuť našu ponuku. Cesarovi ďakujeme za služby pre náš klub a do ďalšej kariéry mu prajeme veľa úspechov," skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC.