< sekcia Fortunaliga

Skalica doma nestačila na Ružomberok a prehrala 2:0

Na snímke vpravo hráč Skalice Peter Čögley a hráč Ružomberka Tomáš Bobček počas zápasu 1. kola Fortuna ligy medzi MFK Skalica a MFK Ružomberok v Skalici v nedeľu 17. júla 2022. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hostia si už v úvodnej 45-minútovke vypracovali dvojgólový náskok, pričom do kariet im zahralo aj vylúčenie obrancu Petra Čögleya z 23. minúty.

Skalica 17. júla (TASR) - V nedeľňajšom stretnutí 1. kola futbalovej Fortuna ligy nestačil nováčik MFK Skalica na MFK Ružomberok. S úradujúcim vicemajstrom prehrali zverenci Juraja Jarábka pred vlastným publikom 0:2.

Hostia si už v úvodnej 45-minútovke vypracovali dvojgólový náskok, pričom do kariet im zahralo aj vylúčenie obrancu Petra Čögleya z 23. minúty. Liptáci sa na Záhorí naladili na úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom vo štvrtok o 18.30 h privítajú FC Riga z Lotyšska.

Fortuna liga - 1. kolo:

MFK Skalica - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 20. Madleňák, 42. Regáli, ŽK: Vlasko, Blažek, Fábry, ČK: 23. Čögley (všetci Skalica), rozhodovali: Glova - Straka, Kmec, 2026 divákov.

Skalica: Junas - Čögley, Blažek, Rudzan, Václav (46. Fábry) - Nagy, Hollý - Baumgartner (31. Potoma), Vlasko (46. Černek), Yao (80. Brigant) - Šebesta (46. Haša)

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mojžiš, Malý, Madleňák - Luterán, Kochan - Tučný (62. Gerec), Lichý (62. Domonkos), Regáli (72. Morong) - Bobček (72. Kelemen)