< sekcia Fortunaliga

Slovan Bratislava zdolal v šlágri Trnavu, na Žilinu stráca iba bod

Na snímke vhodená svetlica na trávnik od fanúšikov Trnavy počas dohrávky 8. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 15. septembra 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom 154. derby 8. kola Fortuna ligy 2019/2020 na Tehelnom poli nad Spartakom Trnava 2:0. O víťazstve "belasých" rozhodli góly slovinského reprezentačného útočníka Andraža Šporara a Srba Dejana Dražiča.

Zverenci trénera Jána Kozáka ml. tak dobre zareagovali na predchádzajúcu prehru 2:5 z ihriska Dunajskej Stredy. V tabuľke sú na druhom mieste a na lídra zo Žiliny strácajú bod.

Vo výbornej atmosfére Trnava domácich do úvodného tlaku nepustila a ako prvá ohrozila bránu Slovana v 2. minúte, Mitreovu strelu vo vnútri šestnástky ale obrancovia zblokovali. Na druhej strane sa v 5. minúte prebojoval do šestnástky Medveděv, spadol, no pokutový kop sa nepískal. Potom to trikrát strelecky skúsil hosťujúci Lovat, najnebezpečnejší bol jeho prvý pokus, ktorý Greif vyrazil na roh. V 18. minúte sa do brejku dostal Moha, ale nič z toho nebolo. No už o dve minúty stratil v strede poľa loptu Oršula a domáci chybu potrestali, keď Šporar vycvičil stred trnavskej obrany a obstrelom k ľavej tyčke otvoril skóre. Po polhodine sa dostal do zakončenia hosťujúci Dangubič, ale jeho strelu domáci obrancovia opäť zblokovali. Slovan mal príležitosť aj z priameho kopu, ale Moha netrafil bránu v 33. minúte. Obe mužstvá sa snažili agresívnou hrou ovládnuť stred poľa, čisté šance však dobre pracujúce obrany neumožnili.

Hneď v 46. minúte fauloval pri čiare hosťujúci stopér Mesík Šporara a po druhej žltej karte videl aj červenú. Slovan sa do súpera zahryzol a Ljubičič napálil v 51. minúte brvno Rusovovej brány. Kotol domácich fanúšikov potom zahádzal bránku hostí, takže sa chvíľku nehralo. Z kotla hostí zasa pred Greifovu bránku dopadla svetlica, opäť sa na pár okamihov hra zdržala. "Belasí" sa v početnej prevahe usadili na polovici hostí, ktorých obrana ale odolávala. V 67. minúte sa cez stred trnavskej defenzívy pretlačil Holman, nedokázal však už zakončiť. Potom v 71. minúte kopol nebezpečne priamy kop Moha, Rusov ale skvele vyrazil. V záverečnej desaťminútovke Slovan začal brániť výsledok a výhru v nadstavenom čase spečatil z brejku striedajúci Dražič.

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Myslím si, že dnes sme tu odohrali dobrý zápas. Hrali mužstvá, ktoré chceli vyhrať. Možno si niekto myslel, že budeme iba brániť. Bojovali sme až do konca. Urobili sme v prvom polčase tri chyby, raz Slovan skóroval. Po našej veľkej chybe. Mali sme šance po strelách Lovata. V druhom polčase sme sa snažili niečo zmeniť, ale zabrzdila nás červená karta. Snažili sme aj ďalej bojovať a oslabení sme hrali lepšie ako v plnom počte. Slovan je majster, má najlepšie individuality. My sme ale pokúšali šťastie až do konca a ukázali sme dobrý obraz Spartaka Trnava. Ďakujem aj našim fanúšikom za skvelú podporu, boli neuveriteľní."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Prvý polčas až na nejaké dve tri straty sme to mali pod kontrolou. Držali sme loptu, mali nejaké šance, dali gól. Očakávali sme derby, vypätú atmosféru, v tomto smere OK. V druhom polčase nám malo vylúčenie hráča súpera pomôcť, ale Trnava hrala stále organizovane. Nebolo to ľahké. Mali sme obavy, mohla prísť nejaká odrazená lopta či štandardka. Ale máme kvalitnejších hráčov. Mali sme však hrať jednoduchšie. V Európskej lige bude každá ľahká strata problém. Musíme hrať vo štvrtok lepšie."

sobota

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Nitra 0:3 (0:2)

Góly: 12. Šefčík, 30. Vrábel, 66. Ristovski. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Žákech, ŽK: D. Hrnčár, Sedláček - Vrábel, 1510 divákov

Pohronie: Vantruba – D. Hrnčár, Jacko, M. K. Bartoš, Tesák – Mészáros (46. P. Mazan), Sedláček, Klec, Blahút (65. Kondrlík) – Zachara (46. Pellegrini), Abrahám

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, P. Farkaš, Magda – Vrábel (55. Šimončič), M. Faško – Šefčík (79. Fabiš), Gatarić, Chobot (89. Štefanec) – Ristovski

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 53. K. Vida. Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Bobko, ŽK: Beskorovajnyj (DAC), 823 divákov

Senica: Vorel – Favaro Amaral, Dias, Didiba – de Assis, Klapan, L. Ramirez (46. Baumgartner), El Moudane, Totka – Castaňeda, Sulley (77. Akinyoola)

Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec – Rodolfo (62. Divkovič), A. Fábry (86. Taiwo) , M. Vida – K. Vida, Ramírez

MFK Ružomberok – ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:0)

Góly: 29. Qose – 75. Morong. Rozhodovali: Marhefka - Kováč, Borsányi, ŽK: Gerec, Zsigmund - Dabó, Pankariča, 1248 divákov

Ružomberok: Krajčírik - Kojnok, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Zsigmund, Qose (72. Takáč) – Kostadinov, Gerec (81. Ďungel), Regáli (56. Mário Almaský) – Novotný

Sereď: Iliev - Dabó, Djiby Ba, Hučko, Slaninka – Ventúra, Adekuoroye (46. Pankaričan) – Iván, Rorič (69. Louka), Cleber (61. Morong) – Špehar

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:0

Rozhodovali: Gemzický – Weiss, Perát, ŽK: Sloboda, Duga - Demiri, Boženík, 2380 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (82. De Soza), Sloboda, Duga (79. Richtárech), Koval - Ďubek (90. Grozdanovski) - Jarovič

Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Kiwior - Demiri – Káčer, Diaz (86. Myslovič)- Jánošík (70. Ďuriš), Boženík (78. Balaj), Sluka

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 16. Sidibé, 32. Turík - 61. van Kessel. Rozhodovali: Pavlík - Pozor, Poláček, ŽK: Carrillo, Kolesár, ČK: 9. Kpekawa (Trenčín), 1419 divákov

Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Červak, M. Kolesár - Savvidis - Kountouriotis, Turík (88. Garcia), P. Kolesár (71. Danko), Popovic - Trusa (12. Sidibé)

Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kpekawa, Neeskens (88. Corryn) - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (72. Comvalius) - Bukari, Depetris (12. Kleščík), van Kessel

nedeľa

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 20. Šporar, 90.+ Dražič. Rozhodovali: Chmura - Benko, Hrčka, ŽK: Daniel, Rabiu, Medveděv - Sobczyk, Mesík, ČK: 46. Mesík (Trnava), 14.933 divákov.

Slovan: Greif - Medveděv, Abena, Božikov, Vernon - Ljubičič, Rabiu (77. de Kamps) - Daniel (66. Dražič), Holman (82. Nono), Moha - Šporar

Trnava: Rusov - Diogo, Mesík, Mitrea, Lovat - Dangubič (70. Mihálek), Halilovič (82. Gamboš) - Oršula (49. Menich), Tešija, Tavares - Sobczyk