< sekcia Fortunaliga

Spartak Myjava doma nestačil na Záhorákov zo Senice

Hráč FK Senica Ján Kalabiška Foto: TASR

Myjava 26. septembra (TASR) - V úvodnom zápase 12. kola futbalovej Fortuna ligy prehrala Myjava so Senicou 1:2.

Spartak Myjava – FK Senica 1:2 (0:0)

Góly: 59. Pekár – 66. a 82. Piroska, ŽK: Jánošík, Ciprys – Piroska. ČK: 84. Jánošík po 2 ŽK, Rozhodoval: Vlk. 1820 divákov

zostavy:

Myjava : Solnička – Ciprys, Jánošík, Černáček (K), Častulín – Pekár, Marček, Bílovský, Sládek, Daniel (84.Oršula) – Šimonek

Senica : Šulla – Chvátal, Pavlík, Pillár, Gava – Hlohovský (90.Opiela), Kóňa, Hušek, Piroska (K), Kalabiška - Majtán

Priebeh zápasu

Po opatrnom začiatku záhorácko-kopaničiarskeho derby začali ako prví hroziť domáci. Po 20-tich minútach najskôr mieril Marček nad bránu. O minútu po prihrávke od Pekára pálil Sládek spoza 16-tky a Šulla bol v permanencii. V 23. minúte zakončoval opäť Sládek, ale iba do stredu bránky. V 25. minúte poslal z pravej strany Hlohovský adresnú prihrávku Piroskovi, ktorý z prvej vystrelil a Solnička pohotovo vyrazil. V 31. minúte išla Pekárova strela mimo brány. V 39. minúte umiestnil Hlohovský po Piroskovom priťuknutí svoju strelu k žrdi, domáci brankár si s ňou poradil. V závere prvého dejstva ešte po Sládekovej prihrávke zakončoval Pekár, hosťujúci „gólman“ strelu zneškodnil. V 53. min. zvonilo po ďalekonosnej strele Kóňu brvno domácej brány. V 59. min. zahrávali kopaničiari rohový kop, hlavičkujúci Pekár poslal loptu k žrdi a tá skončila v site – 1:0. O tri minúty mohol ten istý hráč zvýšiť skóre po centri Častulína, najskôr hlavičkoval zblízka do Šullu a následná dorážka rozvlnila iba bočnú sieť. V 65. minúte sa Kóňa dostal k hlavičke zblízka, Solnička loptu skrotil. O minútu sa však už záhoráci radovali, lopta našla v pokutovom území nepokrytého Pirosku a ten ju poslal do siete – 1:1. Aj naďalej pokračoval aktívny futbal, v 71. min. hlavičkoval Šimonek a Šulla s námahou vyrazil loptu mimo brány. V 75. min. sa triasla konštrukcia brány druhýkrát v zápase, keď hlavou zakončoval domáci Jánošík. V 82.min. sa hostia ujali vedenia, Chvátal prihral Piroskovi a ten zvnútra 16-tky pridal svoj druhý gól – 1:2. V 84.min. fauloval zozadu Janošík a keďže už jednu žltú kartu mal, uvidel aj červenú. V 85.min. zahral Piroska nebezpečne priamy kop, domáci „gólman“ vyrazil a následná dorážka šla vedľa. V 87. min. urobil chybu Ciprys, sám na bránu sa rútil Hlohovský, no Solničku neprekonal.

Hlasy po zápase

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Dnešný zápas sme si prehrali sami. Dali sme prvý gól, po góle sme mali ďalšie príležitosti, ktoré sme nedotiahli. Mohli sme ten zápas rozhodnúť, čo sa nám nepodarilo. Súper nás potom vytrestal. Zápas mal dobré tempo, obe mužstvá chceli vyhrať. Svojimi vlastnými chybami sme si ten zápas prehrali.“

Pavel Hapal, tréner Senice: „Sme spokojní s týmto výsledkom. Výhra sa nerodila ľahko, Myjava mala svoje šance. Klobúk dole pred hráčmi, že za nepriaznivého stavu nezložili zbrane. Snažili sme sa o vyrovnanie, nakoniec sa nám podarilo streliť aj druhý gól. Škoda, že zápas bol ku koncu z našej strany hektický, mohli sme ho rozhodnúť už skôr a záverečné minúty dohrať vo väčšom pokoji. Dnes sme si vypracovali dosť gólových príležitostí. Naša hra bola založená na tom, že budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany. To sa nám darilo, boli sme veľmi nebezpeční smerom dopredu a nakoniec sme zaslúžene vyhrali.“