Quantcast
< sekcia Fortunaliga

Spartak Trnava zbrojí, do klubu mieria Jendrišek, Greššák a Farrug

Erik Jendrišek Foto: TASR/Michal Svítok

Informáciu priniesla oficiálna stránka Spartaka.

Trnava 18. augusta (TASR) - Futbalový klub Spartak Trnava by mal čoskoro podpísať zmluvu s reprezentačným útočníkom Erikom Jendrišekom. Dvadsaťsedemročný Jendrišek, ktorý na Slovensku zažiaril v drese Ružomberka a následne pôsobil osem rokov v nemeckej bundeslige, príde do "slovenského Ríma" ako voľný hráč z Cottbusu. Informáciu priniesla oficiálna stránka Spartaka.

"Môžem potvrdiť, že o futbalistu máme záujem a ústne sme dohodnutí na podpise polročnej zmluvy. Verím, že všetko úspešne doladíme v krátkom čase a stihneme termíny tak, aby sme Erika mohli dopísať na súpisku pre štvrtkový domáci zápas play-off Európskej ligy proti švajčiarskemu FC Zürich," povedal generálny manažér Spartaka Dušan Keketi.

Jendrišek patril k základným stavebným kameňom ružomberského majstrovského úspechu v roku 2006. V drese MFK odohral za tri sezóny 56 zápasov a strelil tridsať gólov. Následne ho angažoval nemecký Hannover, naplno však svoj potenciál ukázal v drese 1. FC Kaiserslautern, kde v 90 zápasoch nasúkal do súperových sietí 34 gólov. Neskôr pôsobil v Schalke 04, Freiburgu a naposledy v druholigovom Cottbuse. Za slovenský národný tím odohral 32 zápasov a strelil tri góly.

Okrem Jendrišeka má klub na lane aj ďalšie posily. Už len formálne úkony delia od príchodu do Trnavy defenzívneho záložníka Ružomberka Lukáša Greššáka. "Andelom" sa urastený stopér upíše na dva roky. "Veríme, že tento príchod doladíme ešte v priebehu pondelka," dodal Keketi. Opačným smerom poputujú mladí obrancovia Michal Habánek a pravdepodobne aj Martin Mečiar.

V pondelok sa do tréningového procesu trnavského tímu zapojil aj reprezentant Malty Jean Paul Farrugia. Dvadsaťdvaročný hrotový útočník FC Hibernians zaujal trénera Juraja Jarábka počas vzájomného merania síl v prvom predkole Európskej ligy. V drese súpera patril medzi najnebezpečnejších hráčov. "Absolvuje u nás týždňovú skúšku, po ktorej sa rozhodneme, či ho angažujeme," dodal Keketi.