< sekcia Fortunaliga

Trenčín zdolal Bystricu 3:1, na vedúci Slovan stráca šesť bodov

Na snímke vľavo Martin Chren (Dukla) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól v zápase 22. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica v pondelok 17. marca 2014 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti Bystrice strelili úvodný gól zápasu pár minút pred koncom prvého polčasu.

Trenčín 17. marca (TASR) - Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. V 4. min predviedol dlhé sólo Simon. Zakončenie v podaní Jaira však bolo prislabé a nepresné. Následne v poslednej chvíli loptu spred brány odvrátila obrana. Hra sa potom presunula do stredu ihriska. To Banskobystričania veľmi dobre pokrývali a nepúšťali Trenčín do ofenzívnych výpadov. Postupom času sa domáci tím dostal do tlaku, ten ale trval iba po šestnástku. Tím spod Urpína sa prezentoval nebezpečnými kontrami. Po jednej z nich fauloval pred šestnástkou Baéz a po priamom kope a odrazenej lopte otvoril skóre Chrien – 0:1. O tri minúty mal vyrovnanie na nohe Malec. Dlhú loptu za obranu poslal tesne nad brvno. V závere Malecova hlavička mierila iba do stredu brány, kde bol pripravený Budinský.

Na snímke vľavo Jairo de Macedo (AS), vpravo dole Jakub Považanec (Dukla) v zápase 22. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica v pondelok 17. marca 2014 v Trenčíne.
Hostia sa po prestávke zatiahli na vlastnú polovicu. V 52. min Mondek vyzval prihrávkou Jaira. V poslednej chvíli jeho prízemný center v pokutovom území odvrátila obrana. Po hodine hry mohlo zahrmieť na opačnej strane. Hlavička Chriena tesne minula priestor brány. Vyrovnať mohol v 68. min Holúbek, jeho hlavičkový pokus šiel však mimo. Na opačnej strane sa po rohovom kope dostal k lopte Vajda, mal ju na dlhú nohu, a tak nedokázal presne zakončiť. Desať minút pred koncom sa Trenčínu núkal gól. Simon si zasekol dvoch obrancov, ale jeho strela skončila na tyči. O minútu sa však Berovi podarilo vyrovnať, keď sa najlepšie zorientoval v tlačenici. V 86. min Trenčania strhli vedenie na svoju stranu. K lopte sa dostal Baéz a zvnútra šestnástky ju napálil do siete. Bodku za zápasom dal gólom z dobrých 30 m Hajradinovič, keď lopta gólmanovi Budinskému prepadla do siete.

AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)
82. Bero, 86. Baéz, 90. Hajradinovič - 36. Chrien, ŽK: Kleščík - Rejdovian, Savič, Považanec, rozhodoval: Straka, 2562 divákov

Zostavy a striedania:
Trenčín:
Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek – Baéz (90. Ďuriška) – Mondek, Mišák (81. Bero), Jairo (64. Hajradinovič), Simon - Malec
B. Bystrica: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira – Ľupták – Kliment, Chrien (69. Plavšič), Považanec, Savič – Rejdovian (61. Slančík), Peňaška

Hlasy trénerov:
Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Futbal nám v závere ukázal smutnú tvár a ukázala sa naša neskúsenosť. Zápas sme mali dobre rozbehnutý, potrebovali sme však druhý gól, aby sa zápas zlomil. V závere prišiel trest a domáci zápas otočili. Bohužiaľ, bývajú aj také zápasy..."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Veľmi sme chceli vyhrať. Prvý polčas tomu ale nenasvedčoval. Chýbala nám ľahkosť a viazla kombinácia. Chalani makali do konca zápasu a verili, že to môžeme otočiť. Po prestávke sme ožili, rýchlejšie pracovali s loptou a mali sme aj šťastie. Myslím si, že sme dali pekné góly. Chalanom patrí za výkon a nezlomnosť pochvala."