< sekcia Fortunaliga

Slovan doma nebodoval, prehral s Dunajskou Stredou

Tréner Slovana Bratislava Jozef Chovanec Foto: TASR/Michal Svítok

Gólom v 3. minúte o tom rozhodol stredopoliar hostí Peter Štepanovský.

Bratislava 15. marca (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy 2014/2015 s DAC Dunajská Streda 0:1. Gólom v 3. minúte o tom rozhodol stredopoliar hostí Peter Štepanovský.

FL 2014/2015 - 22. kolo:

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Gól: 3. Štepanovský. Rozhodoval: Leško, ŽK: Peltier, Simovič, Saláta, Kubík - Michalík, Turňa, Szarka, Polaček, Sesar, 2462 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Krnáč – Čikoš (62. Milinkovič), Gorosito, Saláta, Jablonský (46. Niňaj) – Simovič, Štefánik – Kubík, Mészáros, Peltier (74. Ďuriš) – Zreľák

DAC: Polaček – Turňa, Kwin, Michalík, Szabó - Ljubičič, Sesar (87. Majerník) – Ujlaky (60. Brašeň), Štepanovský (84. Sarr), Ľupták – Szarka

Gól hneď v úvode

Obe mužstvá vstúpili do stretnutia aktívne. Prvú šancu mal Slovan už v 2. minúte, keď po rohovom kope brankár hostí Polaček vyboxoval loptu za hranicu šestnástky, tam sa jej zmocnil Mészáros a jeho volej len tesne minul ľavú žrď. Skóre sa menilo o minútu neskôr. Dlhá prihrávka z vlastnej polovice našla stredopoliara DAC Štepanovského, ktorý využil nedorozumenie domácich stopérov Gorosita so Salátom a vybiehajúceho Krnáča obstrelil presným pokusom k ľavej žrdi - 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 10. minúte, keď po brejku Jablonského po pravej strane sa k lopte dostal Zreľák, presným centrom našiel Peltiera, ale jeho hlavičku efektne zlikvidoval Polaček. Tlak Slovana naďalej pokračoval, Dunajská Streda sa sústredila na pozornú defenzívu a hrozila z rýchlych protiútokov. Po pol hodine hry zahrávali "belasí" roh, ale Gorositov pokus zblokovali obrancovia DAC a Zreľák následne mieril len do bočnej siete. O tri minúty na to pohrozil Kubík, ale lopta mu v rozhodujúcom momente ušla a k strele z dobrej pozície sa už nedostal.

Hostia si body ustrážili

Po zmene strán sa tréner Chovanec snažil oživiť hru domácich, keď neefektívneho Jablonského vystriedal Niňaj a potom sa do hry po prvý raz v jarnej časti dostal aj Milinkovič, ale zmeny potrebný efekt nepriniesli. Hostia púšťali Slovan do šancí iba ojedinele a bez väčších problémov kontrolovali tesný náskok. Po hodine hry sa k odrazenej lopte na päťke dostal Peltier, ale mieril iba do dobre postaveného stopéra DAC Michalíka. Slovan sa snažil, ale v osobných súbojoch mali navrch dobre fyzicky pripravení hráči DAC a nakopávané lopty do šestnástky s prehľadom odvracali Michalík s Kwinom. V 75. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, pokus Milinkoviča z 20 metrov však výborným zákrokom zlikvidoval muž zápasu Polaček. Hostia si už potom najtesnejší náskok udržali až do záverečného hvizdu a z Pasienkov odchádzali v dobrej naláde po výhre 1:0.

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Na rozdiel od súpera nám vstup do zápasu nevyšiel. Hostia na naše nešťastie skórovali hneď z prvej šance. Dunajská bola veľmi dobre organizovaná, mali sme proti jej hráčom problémy sa presadiť. A šance, ktoré sme si vypracovali, zneškodnil spoľahlivý brankár Polaček. Súperovi sme sa vyrovnali iba v bojovnosti, v ostatnom mali navrch hostia. Dá sa povedať, že s tými hráčmi, ktorých sme mali k dispozícii, sme urobili maximum. Chýbal nám chorý Dobrotka, Milinkoviča som na dlhšie využiť nemohol, pretože k tímu sa pripojil len nedávno. Verím však, že v blízkej budúcnosti bude opäť lídrom."

Tomislav Marič, tréner DAC: "Myslím si, že to bol dobrý a dramatický zápas. V prvom rade bolo dôležité, že sme nedali priestor kvalitným a individuálne zručným hráčom Slovana. To moje mužstvo zvládlo po celých 90 minút. Pomohol nám rýchly gól, samozrejme, potom sme mali aj šťastie, výborným výkonom nás podržal brankár Polaček. V druhom polčase sme okrem dobrej defenzívy pridali aj niekoľko sľubných ofenzívnych výpadov a mohli sme streliť aj druhý gól. S výkonom mužstva som spokojný, hrali a vyhrali sme ako tím."

Výsledky 22. kola

piatok:

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
34. Jairo, 77. Bero. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Jairo - Ungar, 2150 divákov

sobota:

ŽP Šport Podbrezová - FK Senica 2:1 (1:0)
37. Nworah, 62. Vaščák - 72. Kalabiška, rozhodca Šuniar, ŽK: Minčič, Hovančík, Penksa, 2225 divákov

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)
9. Masaryk (z 11 m) – 26. Kapor. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Masaryk, J. Maslo, Kružliak – Boroš, De Vito, Savič, Kupec, 2011 divákov

MFK Košice - Spartak Myjava 2:0 (2:0)
9. Huk, 28. Dimun. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Pekár (Myjava), 1520 divákov

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól:
49. Piaček (vlastný). Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Sabo, Nikolič - Piaček, 3250 divákov