Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia Fortunaliga

Majstrovský Trenčín po ukážkovom vstupe zdolal Dunajskú Stredu 4:1

Trenčania sa tešia po góle Ryana Koolwijka (druhý sprava) v zápase 16. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda, 8. novembra 2015 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti AS Trenčín si udržali sedembodový náskok na čele tabuľky pred bratislavským Slovanom.

Trenčín 8. novembra (TASR) - Majster mal do zápasu ukážkový vstup. Už v 1. minúte dostal loptu za obranu Schet, prihral do šestnástky, kde si na loptu nabehol Madu a zblízka nemal problém otvoriť skóre – 1:0. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala aj naďalej. Po necelej štvrťhodine už Trenčania viedli dvojgólovým rozdielom. Van Kessel poslal spätnú prihrávku na Koolwijka, ten mal pred sebou voľný priestor a z 20 m nedal Tujvelovi žiadnu šancu – 2:0. Tretí gól mohol v 26. minúte pridať Wesley, ale udrelo na opačnej strane. Na centrovanú loptu si spoza Rundiča nabehol Szarka a sklzom poslal loptu do siete, čím zdramatizoval priebeh zápasu a ten tak dostal nový náboj. Tím zo Žitného ostrova po strelenom góle ožil a domáci sa museli mať na pozore.

Trenčania zľava Milan Rundič, Ibrahim Rabiu a Wesley Moraes sa tešia po góle v zápase 16. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda, 8. novembra 2015 v Trenčíne.

Pokles kvality

Po prestávke sa Trenčanom predsa len podarilo pridať ďalší gól, keď loptu dostal za obranu Bero, prihral lepšie postavenému Wesleymu a ten prestrelil Tujvela – 3:1. O štyri minúty hlavička Bera po rohovom kope skončila v náručí brankára. Následne kvalita hry poklesla a trpela najmä nepresnosťou na oboch stranách. V 68. minúte striedajúci Stephens v dobrej pozícii minul priestor brány. O sedem minút mohol skórovať aj Van Kessel, ale jeho hlavička išla tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane podnikli hostia brejk, na konci ktorého bol Pačinda, ale Šemrinec ho vychytal a nepripustil záverečnú drámu. O tri minúty strela Polievku poriadne vystrašila domácich priaznivcov. V samom závere ešte nevyužili svoje šance Ljubičič a na opačnej strane Wesley s Van Kesselom. Napokon v 88. minúte loptu vyrazenú Tujvelom dobehol Guba, sám sa však na gól neulakomil, prihral Wesleymu, ktorý spečatil na konečných 4:1. Trenčania tak ukončili sedemzápasovú sériu domácich zápasov, v ktorej šesťkrát vyhrali.

Fanúšik AS Trenčín v zápase 16. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda, 8. novembra 2015 v Trenčíne.
.

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (2:1)
1. Madu, 14. Koolwijk, 54. a 88. Wesley - 26. Szarka. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Ljubičič, 2870 divákov.

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk (86. Opatovský) – Schet (58. Guba), Bero, Rabiu, Van Kessel (90. Holúbek) – Wesley

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Ljubičič, Kwin, Davis – Straka (71. Pambou), Ľupták – Sarr (64. Stephens), Polievka (89. Asanovič), Pačinda - Szarka

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Do zápasu sme mali famózny vstup a po krásnych akciách sme viedli o dva góly veľmi rýchlo. Ak však chceme napredovať, musíme sa naučiť súpera, ktorý je na kolenách, "doraziť" ďalším gólom. Ten sme však nedali a hostia dokázali znížiť. Napriek tomu sme pokračovali v snahe streliť ďalšie góly a zvýšiť náskok, čo sme zvládli veľmi dobre, pretože mužstvo sa na zápas kvalitne pripravilo. Hostia mali tiež svoje dobré šance, pri ktorých však ukázal vysoký kvalitu Šemrinec."

Tomislav Marič, tréner Dun. Stredy: "Celý týždeň sme sa na zápas poctivo pripravovali, ale už po jeho tridsiatich sekundách sa to celé úplné zmenilo. Prvých dvadsaťpäť minút sme sa nevedeli dostať do zápasu, boli sme pod tlakom a veľmi skoro sme dostali dva góly. Musím však pochváliť hráčov za to, že sa do zápasu vrátili a dokázali si vypracovať aj dobré príležitosti. Proti tak kvalitnému súperovi je však veľmi ťažko udržať hernú rovnováhu medzi bránením a útočením. Nám sa na rozdiel od Trenčína nedarilo premieňať šance a to napokon rozhodlo."

Súhrn výsledkov 16. kola Fortuna Ligy:

piatok:
Spartak Trnava - MFK Skalica 2:1 (0:1)
58. Depetris, 80. Mikovič - 35. Gašparík (z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Mikovič, Tóth - Mazan, Ciprys, ČK: 31. Kamenár (Trnava), 4095 divákov

sobota:
ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zl. Moravce 2:2 (1:0)
4. Gál Andrezly, 89. Vajda - 54. De Souza, 74. Tawamba. Rozhodca Pavlík, ŽK: Podio - Kupec, Tawamba, Ranilovič, 1003 divákov

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:1 (0:1)
51. Saláta, 69. Priskin - 34. Mráz ŽK: Savičevič, Kubík - Komara, Čunta, Klec, Varga Vengřinek. Rozhodoval: Vnuk, 583 divákov

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 1:2 (1:0)
3. Mensah - 85. Sládek, 87. Daniel. Rozhodca: Smolák, ŽK: Khubutia - Chovanec, Kolár, Sládek, Škutka, 1821 divákov

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)
62. Paur, 82. William. Rozhodoval: Straka, ŽK: William – Kružliak, J. Maslo, Masaryk, 1297 divákov