< sekcia Fortunaliga

Trenčín zdolal Slovan, vyskočil na čelo Fortuna ligy

Vľavo Jakub Holúbek (Trenčín) a vpravo Erik Čikoš (Slovan) v dohrávke 2. kola futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava - AS Trenčín 24. septembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V stredajšej dohrávke 2. kola prehral Slovan Bratislava na Pasienkoch s vicemajstrom AS Trenčín 0:2.

Bratislava 24. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava prehrali v stredajšej dohrávke 2. kola Fortuna ligy 2014/2015 na Pasienkoch s vicemajstrom AS Trenčín 0:2. V súboji tretieho Slovana s druhým Trenčínom v prvom polčase dominovali hostia, čo vyjadrili aj gólom Patrika Mišáka. V druhom dejstve zvýšili Trenčania náskok po presnom zásahu Jaira a opäť vyplienili Bratislavu, keď aj v poslednom zápase v hlavnom meste dokázali vyhrať 3:0.

Trenčín sa triumfom dostal na čelo tabuľky, kde má 24 bodov, o dva viac ako druhá Žilina, pričom má o zápas menej. Slovan najbližšie nastúpi v nedeľu 28. septembra na ihrisku nováčika v Podbrezovej, už vo štvrtok 2. októbra opäť na Pasienkoch privíta v 2. kole I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 SSC Neapol.

Aktívnejší hostia

Vľavo Lester Peltier (Slovan) a vpravo James Lawrence (Trenčín) v dohrávke 2. kola futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava - AS Trenčín 24. septembra 2014 v Bratislave.
Trenčín začal aktívne, zaspatému súperovi vnútil svoju hru, bol aktívnejší a kombinačnejší. Prvú strelu do priestoru brány vyslal v 7. minúte z priameho kopu Čögley, ale mieril do stredu brány a Perniš nemal problémy. Slovan predviedol prvú futbalovejšiu akciu v 22. minúte, center Jablonského ale poslal Kubík hlavičkou nad. Zdalo sa, že Slovan otupí snahu hostí, v 24. minúte Peltier hlavičkoval z blízka, ale chýbala tomu razancia a presnejšie zakončenie. A tak udrel AS, v 27. minúte Slovan chyboval na ľavej strane, prihrávku Lobotku pred 16-ku si dobre pripravil Mišák, ktorého prvú strelu Perniš ešte pekne zlikvidoval, ale lopta sa opäť dostala k Mišákovi a na jeho druhú presnú strelu k tyčke už brankár domácich nemal nárok. Trápenie Slovana pokračovalo, za súperom zaostával a mohol inkasovať do šatne. To v 44. minúte trafil Hajradinovič štipľavou ľavačkou tyč Pernišovej brány. V nadstavenom čase ešte mohol vyrovnať Kolčák, odrazenú loptu z rohu ale poslal nepresne mimo.

Zaslúžená výhra

V popredí vľavo Peter Čögley (Trenčín) a vpravo František Kubík (Slovan) v dohrávke 2. kola futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava - AS Trenčín 24. septembra 2014 v Bratislave.
Ani začiatok druhého polčasu veľkú zmenu obrazu hry nepriniesol. Hostia dobre kombinovali a v 55. minúte Jairo zvýšil na 2:0 pre hostí, keď krížny prízemný center preletel cez celý stred domácej obrany až ku strelcovi, ktorý už nemal veľký problém presne zakončiť. Domáci mohli odpovedať o štyri minúty, Kubíkov center preletel až k Milinkovičovi, jeho pokus ale šiel tesne vedľa. Hostia v závere opäť pridali plyn, Jairo sa pohral s chybujúcim Niňajom, no gól z toho nebol, rovnako ani po situácii v 78. minúte, keď obrana domácich s námahou odolala po akcii Mosesa. Hostia zaslúžene zdolali Slovan a vyskočili na čelo ligy.

Fotogaléria: Zo zápasu Slovan Bratislava - AS Trenčín
.
Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:2 (0:1)
27. Mišák, 55. Jairo. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Peltier - Kleščík, Mišák, 1622 divákov.

zostavy a striedania:
Slovan Bratislava: Perniš - Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský - Grendel, Štefánik - Peltier (46. Fořt), Soumah, Milinkovič (89. Lásik) - Kubík (73. Žofčák)
AS Trenčín: Šemrinec - Čögley (84. Mondek), Ramón da Silva, Kleščík, Lawrence - Lobotka, Hajradinovič – Simon (88. Opatovský), Mišák (74. Guba), Holúbek – Jairo

Hlasy trénerov:
Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Do zápasu sme išli s jasným úmyslom dosiahnuť čo najlepší výsledok a vyhrať zápas. Mali sme dobrý začiatok, lepší pohyb, lepšie sme kombinovali. Súpera sme nepustili prakticky do ničoho počas celého zápasu. Chlapci dobre zvládli stretnutie, dobre sa na neho pripravili. Odmakali sme to a oddreli, dali sme do toho srdce a veľmi za to hráčom ďakujem."

František Straka, tréner Slovana: "Gratulujem súperovi, bol lepší a zaslúžene vyhral. Začali sme nepochopiteľne nervózne. Nevedeli sme podržať loptu. Musíme sa ale čelom postaviť situácii, ktorá tu momentálne je. Musíme pobrať všetky morálne aj fyzické sily, ktoré máme. Dnes sme sa porazili sami. Niektorých hráčov som ani nespoznával. Prišla krutá realita. Stratili sme sebadôveru, nehráme agresívne, chýbajú možno fyzické sily."