< sekcia Fortunaliga

Trnavčania v lete na sústredenie do Rakúska, prípravu začnú 15. júna

Na snímke hráči Trnavy. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Prípravné obdobie do prvého ostrého zápasu bude krátke, i preto si andeli zatiaľ dohodli len dva prípravné zápasy.


Trnava 1. júna (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava sa po sobotňajšom zápase záverečného 33. kola Fortuna ligy 2014/2015 s MŠK Žilina (0:3) rozpŕchli na dovolenky. Osobné voľno majú do pondelka 15. júna, keď sa o 10.00 h zídu na úvodnom zraze letnej prípravy v Modranke. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka fortunaligového účastníka.

Nová ligová sezóna sa tento rok začne až 18. júla, už 2. júla však čaká na zverencov trénera Juraja Jarábka úvodný duel prvého predkola Európskej ligy. Odveta bude o týždeň neskôr. Súpera sa dozvedia 22. júna na žrebovaní vo švajčiarskom Nyone.

Prípravné obdobie do prvého ostrého zápasu bude krátke, i preto si andeli zatiaľ dohodli len dva prípravné zápasy. Oba odohrajú v rámci týždňového kondično-herného sústredenia, ktoré absolvujú od 18. júna v rakúskom Hinterstoderi.

V sobotu 20. júna od 18.00 si v Kammer-Schörflingu zmerajú sily s albánskym majstrom Skënderbeu Korçë. Ďalší súboj zvedú 25. júna proti deviatemu tímu ruskej ligy Tereku Groznyj. Presný čas a dejisko stretnutia oznámia neskôr.

Termíny letnej prípravy Spartaka Trnava (zdroj: www.fcspartak.sk):
15. júna: štart prípravy (10.00 v Modranke)
18.-25. júna: sústredenie v rakúskom Hinterstoderi
20. júna o 18.00: Spartak Trnava - Skënderbeu Korçë
22. júna: žreb Európskej ligy
25. júna: Spartak Trnava – Terek Groznyj
2. júla: prvý zápas 1. predkola Európskej ligy
9. júla: druhý zápas 1. predkola Európskej ligy