Slovenská pošta prichádza s konceptom malej pošty, spustila ju v Partizánskom
Na snímke farmaceut preberá list v priestoroch lekárne, v ktorej Slovenská pošta otvorila tzv. malú poštu v Partizánskom v pondelok 22. júna 2026. Vybrané služby Slovenskej pošty si budú môcť ľudia vybaviť aj v iných druhoch prevádzok. Konceptom tzv. malej pošty spoločnosť reaguje na svoju nepriaznivú finančnú situáciu, realizovať ju bude spolu s vybranými partnermi. Pilotne projekt v pondelok spustila na sídlisku Šípok v Partizánskom v priestoroch tamojšej lekárne. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) žiadalo zachovanie služieb pošty v čo najväčšom pošte miest a obcí s alternatívou budovania malých pôšt, pripomenul predseda ZMOS-u a primátor Partizánskeho Jozef Božik, podľa ktorého podobný koncept nájdu ľudia i v iných krajinách. Lekáreň na sídlisku Šípok pôsobí približne štyri roky, pričom už má určité skúsenosti s prijímaním a vydávaním zásielok iných firiem, spomenul Michal Savara z lekárne Savmed. Vyzdvihol, že do tohto modelu vstupuje i Slovenská pošta. FOTO TASR - Henrich Mišovič *** Local Caption *** farmaceut
list