V Moskve otvorili múzeum obetí genocídy počas Veľkej vlasteneckej vojny
WA 4 Moskva - Na snímke ľudia zapaľujú sviečky pred bývalým Múzeom histórie gulagov (táborov nútenej práce za éry Sovietskeho zväzu) pri príležitosti 85. výročia invázie nacistického Nemecka do vtedajšieho Sovietskeho zväzu počas 2. svetovej vojny v Moskve v nedeľu 21. júna 2026. V Moskve otvorili múzeum obetí genocídy počas Veľkej vlasteneckej vojny. Pôvodné Múzeum histórie gulagov bolo na jeseň 2024 zatvorené „na dobu neurčitú“, oficiálne pre údajné porušenie pravidiel o požiarnej bezpečnosti. Podľa medializovaných správ boli jedným z dôvodov aj sťažnosti na expozície s názvom Represie. FOTO TASR/AP
People light candles outside the Victory Museum in Moscow, Sunday, June 21, 2026, marking the 85th anniversary of the Nazi German invasion of the Soviet Union in World War II. (AP Photo/Pavel Bednyakov)