Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Aston Villa remizovala s Newcastle United 0:0

Hráč Aston Villy Gabriel Agbonlahor (vľavo) v súboji o loptu s hráčom Newcastle United Mikeom Williamsonom Foto: TASR/AP Photo

Londýnska Chelsea zvíťazila nad nováčikom súťaže Leicesterom 2:0, keď sa gólovo presadila v druhom polčase.

Londýn 23. augusta (TASR) - V úvodnom zápase 2. kola anglickej futbalovej Premier League remizovala v sobotu Aston Villa doma s Newcastle United 0:0.

Londýnska Chelsea zvíťazila nad nováčikom súťaže Leicesterom 2:0, keď sa gólovo presadila v druhom polčase. Najskôr v 62. minúte po peknej individuálnej akcii Branislava Ivanoviča otvoril skóre zápasu Diego Costa a o štvrťhodinu neskôr presnou strelou, ktorú jemne tečoval jeden z obrancov Leicestru za chrbát Kaspera Smeichela, pridal druhý gól Eden Hazard.

Swansea potvrdila tri body z ihirska Manchestru United domácim víťaztsvom 1:0 nad ďalším nováčikom Premier League FC Burnley, keď o jediný gól zápasu sa postaral v 23. minúte Nathan Dyer.

V záverečnom sobotňajšom zápase remizoval Everton s Arsenalom 2:2. "Karamelky" si v prvom polčase vďaka presným zásahom Seamusa Colemana a Stevena Naismitha vypracovali dvojgólový náskok. Záver zápasu však patril hosťom, keď najskôr v 83. min znížil na rozdiel jedného gólu Aaron Ramsey, ktorý sa presadil medzi dvomi obrancami Evertonu a v 90. minúte vyrovnal po centri Nacha Monrealu Oliver Giroud.