Austrália vyhrala nad Ekvádorom, Japonci remizovali s Uruguajom

Alexander Alvarado, vpravo, z Ekvádoru počas priateľského futbalového medzinárodného stretnutia medzi Ekvádorom a Austráliou v Sydney, piatok 24. marca 2023. Foto: TASR/AP

Argentína zdolala v nočnom zápase Panamu 2:0. Skóre otvoril v 78. minúte 21-ročný Thiago Almada.

Bratislava 24. marca (TASR) - Futbalisti Japonska remizovali v piatkovom prípravnom zápase s reprezentáciou Uruguaju 1:1. Juhoameričania pritom viedli od 38. minúty po góle stredopoliara Federica Valverdeho. Na konečných 1:1 upravil v 76. minúte japonský útočník Takuma Nišimura.

Kórejská republika remizovala s Kolumbiou 2:2, premiéru na lavičke ázijského tímu absolvoval nemecký tréner Jürgen Klinsmann. Domáci viedli po polčase 2:0 po dvoch góloch Sona, Juhoameričanom sa však krátko po zmene strán podarilo vyrovnať.

Austrália zvíťazila nad Ekvádorom 3:1. O prvé dva góly domácich sa postarali stredopoliari Jackson Irvine a Awer Mabil, tretí pridal útočník Garang Kuol. Za hostí sa presadil obranca Felix Torres. Uzbekistan zvíťazil nad Bolíviou 1:0, Venezuela uspela na pôde Saudskej Arábie 2:1..

Argentína zdolala v nočnom zápase Panamu 2:0. Skóre otvoril v 78. minúte 21-ročný Thiago Almada, ktorý strelil v drese národného tímu svoj debutový gól. Druhý presný zásah pridal z priameho kopu kapitán reprezentácie Lionel Messi. Vsietil tak už 800. gól v profesionálnej kariére a k méte 100 gólov v reprezentácii mu chýba už len jeden presný zásah.