Barcelona po víťazstve v Seville 4:1 späť na čele, Messi dal dva góly

Lionel Messi Foto: TASR/AP

Barcelona síce prehrávala v Seville od 15. minúty po góle Morena, no ešte do polčasu otočila skóre.

Sevilla 10. februára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona sa vrátili späť na post lídra najvyššej španielskej súťaže, keď zvíťazili v nedeľňajšom súboji 23. kola La Ligy na ihrisku FC Sevilla suverénne 4:1. Úradujúci majster tak využil zaváhanie Atletica Madrid na trávniku Almerie (0:2), trio Barcelona, Atletico a Real Madrid má po víkende na čele tabuľky zhodne 57 bodov, "blaugranas" sú prví zásluhou lepšieho skóre.

Barcelona síce prehrávala v Seville od 15. minúty po góle Morena, no ešte do polčasu otočila skóre. Dvoma presnými zásahmi sa na výhre hostí podieľal argentínsky kanonier Lionel Messi, po jednom pridali Alexis Sanchez a Cesc Fabregas.

sumár - 23. kolo:

FC Sevilla - FC Barcelona 1:4 (1:2)

Góly: 15. Moreno - 44. a 56. Messi, 34. Alexis Sanchez, 88. Fabregas, 29.000 divákov.