Bénes prihral na jediný gól pri výhre Mönchengladbachu nad Brémami

Futbalisti Mönchengladbachu, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský stredopoliar László Bénes naskočil do hry v 59. minúte a už o sedem minút neskôr prihral na jediný gól zápasu, ktorý strelil Nico Elvedi.

Berlín 19. januára (TASR) - Futbalisti Borussie Mönchengladbach uspeli v utorňajšom domácom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Werderom Brémy 1:0. Slovenský stredopoliar László Bénes naskočil do hry v 59. minúte a už o sedem minút neskôr prihral na jediný gól zápasu, ktorý strelil Nico Elvedi.

Hertha Berlín prehrala na vlastnej pôde s Hoffenheimom 0:3, slovenský obranca Peter Pekarík absolvoval iba prvý polčas. Bayer Leverkusen zdolal v šlágri Borussiu Dortmund 2:1 a figuruje na druhom mieste o štyri body za vedúcim Bayernom Mníchov, ktorý má zápas k dobru.