< sekcia Futbal

Liga majstrov: Slavia prehrala na ihrisku Ferencvárosu o dva góly

Aissa Laidouni z Ferencvarosu bojuje o loptu s Jánom Kuchtom zo Slavie v zápase predkola Ligy majstrov 4. augusta 2021. Foto: TASR/AP

V stredajšom úvodnom zápase 3. predkola zvíťazili hráči portugalského tímu na ihrisku Spartaka Moskva 2:0 vďaka gólom Rafu Silvu a Gilberta z druhého polčasu.

Futbalisti Slavie Praha prehrali v stredajšom úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 0:2. Bližšie k postupu do play off je tak maďarský šampión.

Slavia inkasovala v 44. minúte po veľkej hrúbke brankára Ondřeja Kolářa, ktorému cez kopačku prešla do siete jednoduchá malá domov ukrajinského stopéra Tarasa Kačarabu. Druhý gól pridali domáci v 50. minúte, keď nariadenú jedenástku premenil ďalší ukrajinský legionár Igor Charatin. Slovenský útočník Slavie Ivan Schranz nastúpil krátko po druhom góle v 52. minúte, jeho krajan Jakub Hromada bol len na lavičke náhradníkov rovnako ako Róbert Mak z domáceho tímu.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči portugalského tímu Benfica Lisabon na ihrisku Spartaka Moskva 2:0 vďaka gólom Rafu Silvu a Gilberta z druhého polčasu.

Dinamo Záhreb remizovalo s Legiou Varšava 1:1, keď v 60. minúte dostal domácich do vedenia Bruno Petkovič, ale v 82. minúte vyrovnal albánsky legionár v službách poľskému tímu Ernest Muci.

1. zápasy 3. predkola LM:Spartak Moskva - Benfica Lisabon 0:2 (0:0)
Góly: 51. Silva, 74. Gilberto

Ferencváros Budapešť - SK Slavia Praha 2:0 (1:0)
Góly: 44. Kačaraba (vl.), 50. Charatin (z 11 m), /za hostí hral I. Schranz od 52. minúty/

Dinamo Záhreb – Legia Varšava 1:1 (0:0)
Góly: 60. Petkovič - 82. Muci