Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Brazílske futbalistky zdolali Taliansko v C-skupine MS žien

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jediný gól Juhoameričaniek strelila v 74. minúte z pokutového kopu legendárna Marta, pre ktorú to bol už 17. presný zásah na svetových šampionátoch.

Paríž 19. júna (TASR) - Brazílske futbalistky zdolali v utorok vo svojom záverečnom zápase v C-skupine majstrovstiev sveta žien vo francúzskom Valenciennes Talianky 1:0 a zabezpečili si postup do vyraďovacej fázy. Jediný gól Juhoameričaniek strelila v 74. minúte z pokutového kopu legendárna Marta, pre ktorú to bol už 17. presný zásah na svetových šampionátoch. Stala sa tak absolútnou streleckou rekordérkou na MS - mužov i žien - keď o jeden gól prekonala Miroslava Kloseho. Bývalý nemecký reprezentačný útočník sa na MS zapísal do streleckej listiny 16-krát.

V druhom stretnutí "céčka" Austrália zvíťazila v Grenoble nad Jamajkou 4:1 vďaka štyrom gólom Sam Kerrovej. Talianky napriek tesnej prehre vyhrali skupinu so šiestimi bodmi vďaka lepšiemu skóre pred Austrálčankami a Brazílčankami. Tie majú istotu postupu ako najlepšie družstvo z tímov na tretích priečkach, bez ohľadu na výsledky v ďalších skupinách.