< sekcia Futbal

Prerušenie nemeckej ligy predĺžili minimálne do 30. apríla

Futbalista Dortmundu Christian Pulisic (uprostred) sa teší po strelení úvodného gólu v zápase 33. kola nemeckej Bundesligy Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf v Dortmunde 11. mája 2019. Foto: FOTO TASR/AP

Dôvod je pandémia nového koronavírusu, pre ktorú sa žiadne bundesligové stretnutie nehralo od 11. marca.

Berlín 24. marca (TASR) - Vedenie najvyššej nemeckej futbalovej súťaže predĺžilo prerušenie sezóny minimálne do 30. apríla. Dôvod je pandémia nového koronavírusu, pre ktorú sa žiadne bundesligové stretnutie nehralo od 11. marca.

Doterajší zákaz platil do 2. apríla, no podľa Nemeckej futbalovej ligy (DFL) ako riadiacej organizácie neexistuje reálna šanca, aby sa pri všetkých obmedzeniach v krajine mohli konať zápasy. Rozhodnutie padlo počas utorňajšej videokonferencie a platí aj pre druhú ligu. Predstavitelia 36 klubov v dvoch najvyšších súťažiach budú o ďalšom postupe diskutovať 31. marca. Dúfajú, že sezónu sa podarí dohrať do 30. júna, aj keby sa mali duely uskutočniť za zatvorenými dverami. Informovala o tom agentúra DPA.

V Nemecku evidovali vyše 31.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 133 mŕtvych. Celosvetovo je v 196 krajinách/územiach potvrdených viac ako 400.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 17.400 osôb.