< sekcia Futbal

Britský bulvár špekuluje o príchode Lamparda na post trénera Newcastle

Bývalý tréner Chelsea Frank Lampard, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Tím zo Severného Anglicka minulý týždeň definitívne prevzalo konzorcium na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie.

Londýn 12. októbra (TASR) - Bývalý tréner futbalistov Chelsea Londýn Frank Lampard je podľa britského The Sun kandidátom na post kormidelníka Newcastle United. Do klubu slovenského brankára Martina Dúbravku vstúpil nový investor zo Saudskej Arábie a odvtedy neutíchajú špekulácie o veľkých zmenách, ktoré United čakajú.

Tím zo Severného Anglicka minulý týždeň definitívne prevzalo konzorcium na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie. Tréner "strák" Steve Bruce tento týždeň údajne so zástupcami nových majiteľov absolvoval prvé rokovania o svojej budúcnosti. Štyridsaťtriročný Lampard je bez angažmánu od januárového predčasného ukončenia zmluvy na Stamford Bridge. Podľa The Sun je práve bývalý anglický reprezentant najvyššie na zozname možných nástupcov Brucea. Okrem neho sa skloňujú aj mená bývalého trénera Borussie Dortmund Luciena Favreho zo Švajčiarska, resp. lodivodov Leicestru Brendana Rodgersa a Brightonu Grahama Pottera.