Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Osasuna doma remizovala s Villarrealom 1:1 v 38. kole La Ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Hráči žltej ponorky obsadili konečnú ôsmu priečku, Osasuna sa posunula na 10. miesto.

Madrid 25. mája (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase záverečného 38. kola španielskej La Ligy na pôde Realu Sociedad 2:0. "Los Colchoneros" obsadili v tabuľke štvrté miesto a už pred zápasom proti baskickému tímu mali istotu miestenky v Lige majstrov. Mužstvo zo San Sebastianu skončilo na šiestej priečke a zahrá si v Európskej lige.

Villarreal remizoval na ihrisku Osasuny Pamplona 1:1. Chorvátsky útočník Ante Budimir zaznamenal v drese Osasuny svoj 17. presný zásah v ligovom ročníku, čím vylepšil svoje osobné karierové maximum zo sezóny 2015/16, keď nastrieľal 16 gólov za talianske Crotone. Hráči "žltej ponorky" obsadili konečnú ôsmu priečku, Osasuna sa posunula na 10. miesto.

Almería deklasovala vo svojom záverečnom súboji sezóny Cadiz 6:1. Hostia pritom viedli po prvom polčase 1:0, no domáci zvrátili stav tromi gólmi v priebehu deviatich minút.