Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. máj 2026Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Futbal

Dost podpísal trojročný kontrakt s futbalovým Frankfurtom

Bas Dost (vpravo). Foto: TASR/AP

Tridsaťročný útočník by mal vo Frankfurte nahradiť Sebastiena Hallera, ktorý počas júla prestúpil do West Hamu United.

Berlín 26. augusta (TASR) - Nemecký futbalový klub Eintracht Frankfurt zaplatil Sportingu Lisabon 10 miliónov eur za prestup Basa Dosta. Holanďan sa s účastníkom Bundesligy následne dohodol na trojročnom kontrakte. Tridsaťročný útočník by mal vo Frankfurte nahradiť Sebastiena Hallera, ktorý počas júla prestúpil do West Hamu United.

"Hľadali sme niekoho skúsenejšieho a Bas už pozná Bundesligu. Má silný čuch na góly a v šestnástke je veľmi nebezpečný. On je presne to, čo sme chceli," uviedol riaditeľ športových operácií Frankfurtu Fredi Bobic.

Dost v rokoch 2012 až 2016 pôsobil vo Wolfsburgu. V 85 zápasoch vtedy zaznamenal 36 gólov. V drese Sportingu nastúpil počas troch sezón na 84 zápasov, v ktorých skóroval 76-krát. Informáciu priniesla agentúra DPA.