Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Dunajská Streda porazila Trenčín 2:0

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

V ďalšom zápase porazili futbalisti Podbrezovej súperov z Michaloviec.

Dunajská Streda 19. novembra (TASR) - Dunajská Streda sa po 210 dňoch vrátila domov a opäť sa mohla predstaviť na vynovenom štadióne. V 17. minúte sa po prihrávke Brašeňa k strele dostal Sarr, ale tento pokus obetavo zablokoval Skovajsa. Prvých dvadsať hýrili aktivitou domáci hnaní dopredu početnou diváckou kulisou. V 24. minúte po centri Živkoviča pokusy Sarra a Živkoviča zneškodnil brankár Trenčína Šemrinec. Najväčšia šanca hostí prišla v 31. minúte, ale Janga z ľavej strany mieril vedľa. V 36. minúte po obrovskej šanci domácich Kontár trafil hlavičkou žrď.

Aj druhý polčas začali lepšie domáci a v 50. minúte po centri Živkoviča hlavičkoval vedľa Sarr. V 59. minúte pohrozili aj hostia, Kvocera centroval na Paura, ktorý hľadal Jangu. V druhom dejstve sa majster snažil viac útočiť, ale bez výsledku. V 72. minúte padol prvý gól zápasu a vôbec prvý gól v novej DAC Aréne, keď po prihrávke Vidu tvrdou strelou skóroval Živkovič – 1:0. Po úvodnom góle sa hostia snažili vyrovnať, ale do vyloženej šance sa nedostali. V nadstavenom čase Dunajská Streda pridala ďalší presný zásah, do čierneho trafil Ľupták – 2:0. Dunajská Streda tak pokrstila nový štadión víťazstvom.

DAC Dunajská Streda – AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 72. Živkovič, 91. Ľupták, ŽK: Vida, Simon, Slávik – Šemrinec, Paur. Rozhodoval: Sedlák, 6088 divákov.
zostavy a striedania:
FC DAC: Slávik – Živkovič, Huk, Kwin, Brašeň (37. Németh.) – Ľupták, Kontár – Vida, Simon, Štepanovský (90. Mészáros) – Sarr (87. Michalík)
AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa (82. Nwofor)– Paur, Gabriel, Halgoš (46. Kvocera) – Kalu, Janga, Bala (46. Makuda Udeh)

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 1:3 (0:3)

Góly: 70. Kunca - 26. a 36. Breznaník, 5. Šafranko. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Breznaník (Podbrezová), 1562 divákov.
MFK Zemplín Michalovce: Kira - Koscelník, Podhorín, Sipľak, Qose - Sedlák (46. Grič) - Žofčák (46. Kushta), Danko, Mensah, Kotora (80. Regáli) - Kunca
ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Turňa, Krivák, Vajda, Ďjorďjevič - Kupčík, Podio - Opoku (52. Viazanko), K. Kuzma (79. Kochan), Breznaník (85. Migaľa) - Šafranko

V súboji mužstiev, ktorým sa v jesennej časti ligy darí sa hral v prvom polčase svižný futbal, v ktorom dominovali hostia. Tí už v 5. minúte išli do vedenia keď Ďjorďjevič poslal dlhý aut do pokutového územia a Šafranko nechytateľne otvoril skóre zápasu. Domáci kontrovali najskôr Kuncovou hlavičkou a potom Dankovou strelou, ktorú Kuciak vyrazil. Trest za nepremenené šance prišiel v 27. minúte, keď Sipľakovu rozohrávku zachytil Šafranko, posunul loptu Breznaníkovi a ten prekonal bezmocného Kira. O desať minút už bolo 0:3, keď po podobnej situácii opäť Breznaník mieril nechytateľne k žrdi. Domáci mohli odovedať v závere prvého polčasu Mensahom, ale jeho strele chýbali centimetre.

V druhom polčase sa už viac presadzovali domáci. V 50. minúte po centri z pravej strany Kunca neusmernil loptu do opustenej brány hostí. Podbrezová kontrovala strelou Breznaníka, ktorá išla tesne vedľa. V 70. minúte domáci vykresali iskierku nádeje, keď po centri Koscelníka presne namieril Kunca. V 75. minúte prišla séria michalovských šancí. Najskôr pred Kuncom odkopával na rohový kop Kupčík. Po následnom rohovom kope vyškriabal Kuciak Dankovu prudkú strelu a následne chytil aj Podhorinovu hlavičku. Do konca zápasu si už hostia ustrážili dvojgólový náskok a z Michaloviec si tak odviezli tri body.

FK Senica – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:3 (1:1)
Góly: 10. Pillár - 5. Bariš, 49. Orávik (z 11 m), 79. Paixao. Rozhodoval: A. Somoláni, ŽK: Boszorád, Karlík, Bariš – Kopičár, Delgado, Weriton

FK Senica: Šulla – Kosorin, Březina, Pillár, Delgado (80. Honchar) – Kopičár, Varga (60. Guille) – Ebwelle (51. Mráz), Pirulo, Weriton – Turyna
ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Boszorád, Karlík (29. Kapor), Pintér, Pastva – Obročník, Paixao, Guillavogui (46. Válovčan), Orávik, Gešnábel (59. Konnsimbal) - Bariš

ViOn-u vyšiel ukážkový vstup do zápasu, keď už v piatej minúte otvoril skóre stretnutia Bariš. Ten si nabehol dovnútra šestnástky po dlhom autovom vhadzovaní a svojím pohotovým zakončením prekvapil všetkých vrátane domáceho kapitána Šullu – 0:1. Domáci sa však hneď o päť minút dokázali do zápasu vrátiť, keď priamy kop Pirula nasmeroval po dobrom nábehu hlavou do siete Pillár – 1:1. Domáci po góle ožili a hrozili najmä zo štandardných situácii. Najprv si nabehol na roh Kopičár, Kováčovu bránu však prehlavičkoval a po štvrťhodine hry si na dlhý center nabehol Varga, ani on nemieril hlavou presne. V 22. Minúte vyzvrtal na pravom krídle Weriton Pintéra, ktorý Brazílčana zastavil v pokutovom území len za cenu faulu. Rozhodca Somoláni nezaváhal ani chvíľu a ukázal na biely bod. Loptu si postavil Pirulo a prvýkrát v sezóne zaváhal, Kováč loptu vyrazil a na roh vytesnil aj dorážku Vargu. O šesť minút neskôr prišli hostia o stopéra Karlíka, ktorý sa nepríjemne zranil pri nedovolenom zákroku na Turynu. V 34. minúte vysunul výbornou prihrávkou Pirulo Ebwelleho, pri lopte bol však skôr dobre vybehnutý brankár Moraviec Kováč. Divákom sa futbal musel páčiť, pretože videli šance na oboch stranách. Desať minút pred prestávkou vnikol do šestnástky domácich Boszorád, v dobrej pozícii tesne prekopol Šullovu bránu. Hneď vzápätí mohli skórovať aj domáci, keď v protiútoku unikal Ebwelle a hľadal dobrou spätnou prihrávkou nabiehajúceho Pirula, v poslednej chvíli sa stihol vrátiť stopér hostí Kapor.

Hneď v úvode druhého polčasu vystihol Paixao chybnú rozohrávku domácej obrany a poslal do šance Gešnábela, ktorého v pokutovom území fauloval Péter Varga a hostia kopali pokutový kop. Kapitán hostí Orávik nezaváhal a hoci mal Šulla jeho pokus na ruke, zvýšil na 2:1 pre Moravce. V 61. minúte mal obrovskú šancu Weriton, ktorý si zasekol hosťujúceho obrancu, vychytal ho Kováč. O malú chvíľu využil zaváhanie Kapora s Kováčom agílny Weriton, ktorý vypichol loptu a na hranici pokutového územia ho zastavil sklzom hosťujúci brankár. Na všeobecné prekvapenie vytiahol hlavný rozhodca žltú kartu pre domáceho hráča – za filmovanie. V čase keď sa mala Senica nadychovať k záverečnému náporu prišiel ležérne o loptu Delgado a Paixao využil jeho zaváhanie k pohodlnému skórovaniu – 1:3. Domáci sa napriek snahe nevedeli proti zhustenej obrane ViOnu presadiť a Juraj Jarábek si v premiérovom zápase na lavičke Zlatých Moraviec zaknihoval víťazstvo.

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 1:3 (0:0)
Góly: 72. Bartek - 47. Jirka, 65. També, 90.+5 Mikovič. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Jacko, Petko, Katona, Ashiru, Micherda - Čogley, Tóth, ČK: 86. Kačala (Prešov), 1865 divákov.

Prešov: Talian - Petko (67. Micherda), Bartek, Dzurík, Streňo - Leško, Jacko, Keresteš (61. Rolinc), Kačala - Katona – Ashiru
Trnava: Jakubech – Janso, Hladík, Godál, Čögley - Greššák, Tóth (90. Richnák) - Jirka (68. Mikovič), Halilovič (90.+3 Dubec), Čonka - També

Od začiatku sa hral rýchly futbal, akcie sa striedali na oboch stranách. V 6. minúte mohli ísť do vedenia hostia, ale hlavička útočníka Tambého skončila len na žrdi domácej brány. "Andeli" mali smolu aj v 12. minúte, keď sa uvoľnil obranca Janso, ale aj jeho projektil spoza pokutového územia skončil na tyčke. V ďalších fázach prvého polčasu sa už veľa gólových šancí neurodilo. Hosťom však vyšiel nástup do druhého polčasu. Jirka si v 47. minúte dobre nabehol na prihrávku za obranu a rutinérsky prekonal domáceho brankára Taliana. Strelený gól hostí upokojil a v 65. minúte náskok zvýšili. Center do šestnástky hlavou predĺžil jeden z Trnavčanov a na vzdialenejšej žrdi doklepol loptu do siete També. Domáci však nerezignovali a v 72. minúte dosiahli kontaktný gól, keď v zakombinovali v šestnástke, striedajúci Rolinc priťukol Bartekovi, ktorého prudké zakončenie skončilo v sieti hostí. Tí sa mohli dostať opäť do dvojgólového vedenia v 78. minúte, ale strela striedajúceho Mikoviča minula domácu bránku. V závere súboja videl červenú kartu domáci Kačala a Prešov už nedokázal s výsledkom nič urobiť. Naopak, v piatej minúte nadstaveného času ešte raz inkasoval od Mikoviča na 1:3. Trnava sa rehabilitovala za predchádzajúci debakel 0:7 v Žiline.