Futbalisti Maďarska vstúpili do bojov v kvalifikácii EURO 2016 prehrou

Prekvapenie sa rodilo v Kodani, kde favorizované Dánsko prehrávalo s Arménskom, napokon však dvoma gólmi otočilo skóre na konečných 2:1.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Futbalisti Maďarska vstúpili do bojov v kvalifikácii EURO 2016 domácou prehrou 1:2 so Severným Írskom. Hosťom sa v nedeľňajšom súboji v Budapešti podaril famózny obrat, keď od 75. minúty prehrávali po góle Priskina, no v záverečnej desaťminútovke dokázali dvakrát schladiť domáci tím.

Prekvapenie sa rodilo v Kodani, kde favorizované Dánsko napriek hernej prevahe prehrávalo s Arménskom, napokon však dvoma gólmi otočilo skóre na konečných 2:1. Írsko sa v D-skupine ujalo vedenia v Gruzínsku gólom McGeadyho, no ešte v prvom polčase vyrovnal Okriašvili. Triumf Írska zariadil v 90. minúte dvojgólový hrdina zápasu McGeady.

Súťažný debut v ostrom zápase na medzinárodnej scéne absolvoval Gibraltár proti Poľsku a prehral hladko 0:7. Štyrmi gólmi sa blysol kanonier mníchovského Bayernu Robert Lewandowski.

Úradujúci majstri sveta Nemci mali proti Škótsku drvivú prevahu, no vďaka dvom presným zásahom Müllera zvíťazili tesne 2:1.

Šokujúca bola prehra Portugalska s Albánskom (0:1) aj napriek tomu, že favorit hral bez svojej najjagavejšej hviezdy Ronalda. O triumfe balkánskeho tímu rozhodol krátko po zmene strán Balaj.

Kvalifikácia EURO 2016 prebieha v revolučnom formáte. Na finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční v termíne 10. júna - 10. júla 2016 vo Francúzsku, bude o kontinentálny titul bojovať až 24 krajín.

Európska futbalová únia (UEFA) preto musela upraviť kvalifikačný systém a zaviedla nový koncept tzv. Týždňov futbalu (Weeks of Football - pozn.). Kvalifikačné zápasy sa budú hrať vo vymedzených asociačných termínoch od štvrtka do utorka.