EURÓPSKA LIGA: Do šestnásťfinále postúpili Arsenal, Frankfurt a Kluž

Hráč Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: TASR

Arsenal remizoval v F-skupine na ihrisku belgického Standardu Liege 2:2.

Liege 12. decembra(TASR) – Futbalisti Arsenalu Londýn, Eintrachtu Frankfurt, FC Kodaň, Malmö FF, Getafe a CFR Kluž sú ďalšími postupujúcimi do jarného šesťnásťfinále Európskej ligy UEFA 2019/2020. Rozhodli o tom štvrtkové záverečné zápasy v skupinách A až F tohtosezónnej edície klubovej súťaže.

Vo fyzicky náročnom zápase mali v prvom polčase šancu skórovať „kanonieri“, Smith Rowe však svoju individuálnu akciu nezakončil gólovou strelou. Zverenci bývalého belgického reprezentačného gólmana Michela Preud'homma udreli na začiatku druhej časti hry strelou stredopoliara Samuela Bastiena spoza šestnástky, ktorú nešťastne tečoval grécky obranca Arsenalu Sokratis. V 69. minúte pridal druhý gól po nedôslednosti obrany Gunners Maročan Selim Amallah. Hosťom však stačili tri minúty, aby vyrovnali skóre. Najskôr na hlavu francúzskeho útočníka Alexandra Lacazetta „posadil“ center Bukayo Saka, o chvíľu sa sám presadil technickou strelou.

Liege môže remíza mrzieť o to viac, že Eintracht Frankfurt doma s Vitoriou Guimareas stratil dobre rozbehnutý zápas a prehral 2:3. Ak by Liege vyhralo, postúpilo by práve na úkor Nemcov. V priamom súboji o miestenku do vyraďovacej časti EL v C-skupine využilo španielske Getafe v súboji s ruským Krasnodarom výhodu domáceho prostredia a tromi gólmi v poslednej štvrťhodine si zaistilo postup. Skupinu vyhral švajčiarsky Bazilej, ktorý s istotou postupu vyhral doma nad tureckým Trabzonsporom 2:0.

V E-skupine nesmel rumunský Kluž v domácom zápase so Celticom Glasgow prehrať, ak chcela mať istotu postupu. Úradujúceho rumunského šampióna nasmeroval k postupu na začiatku druhého polčasu stopér Andrei Burca, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope, v 70. minúte zvýšil na 2:0 chorvátsky útočník Damjan Djokovič. V druhom zápase E-skupiny nastúpil za Lazio Rím na ihrisku Rennes slovenský obranca Denis Vavro, ani on však nezabránil prvému gólu obrancu červeno-čiernych Jorisa Gnagnona. Už po odchode Vavra z ihriska v 74. minúte pridal Gnagnon aj druhý gól.