< sekcia Futbal

FORTUNA LIGA: Dimun prestúpil z Cracovie do Dunajskej Stredy

Na snímke uprostred Daniel Magda (Michalovce) a vpravo Ion Nicolaescu (Dunajská Streda) počas zápasu 1. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda v Michalovciach 25. júla 2021. Foto: TASR – Milan Kapusta

Za MFK odohral Dimun v sezóne 2014/2015 15 duelov v slovenskej najvyššej súťaži, strelil 1 gól.

Dunajská Streda 4. augusta (TASR) - Slovenský futbalový stredopoliar Milan Dimun prestúpil z poľskej Cracovie Krakov do DAC Dunajská Streda. Dvadsaťštyriročný defenzívny stredopoliar podpísal s DAC dvojročnú zmluvu.

O príchode bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska a odchovanca košického MFK informoval DAC na oficiálnom webe. Za MFK odohral Dimun v sezóne 2014/2015 15 duelov v slovenskej najvyššej súťaži, strelil 1 gól. Po administratívnom preradení mužstva do 2. ligy prispel na jeseň 2015 k postu lídra 5 gólmi v 17 zápasoch. Jar 2016 vynechal pre zranenie a v lete toho roka sa stal hráčom Cracovie Krakov. Za "červeno-bielych" nastúpil v 106 stretnutiach poľskej Ekstraklasy, strelil 4 góly. Pridal aj 13 duelov v Poľskom pohári, 3 v Európskej lige a jeden v Superpohári. Vlani vyhral Poľský pohár, v tomto roku poľský Superpohár, v druhom prípade ako kapitán mužstva.

"Som veľmi šťastný, pretože prichádzam do jedného z najlepších klubov na Slovensku. DAC je organizačne na vysokej úrovni, čo platí aj o akadémii a štadióne. Prvé pocity sú super, veľmi sa teším na nové prostredie. Mojim cieľom je pomôcť Dunajskej Strede v boji o najvyššie priečky. Budem sa snažiť čo najskôr aklimatizovať a urobím všetko pre to aby sme boli úspešní," povedal Dimun, ktorý bude v Dunajskej Strede nosiť dres s číslom 8.

"Milan je komplexný stredopoliar, jeho profil presne spĺňa naše predstavy. Vyznačuje sa výborným a intenzívnym pohybom v strede poľa, zároveň je aj dostatočne agresívny v súbojoch. Popritom je dostatočne vysoký, takže typológiou zapadá do fyzicky náročnej Fortuna ligy. Veríme, že nás spoločne čakajú úspešné roky," povedal športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.