Dvojgólový Ibrahimovič zariadil výhru AC Miláno v Neapole

Futbalista AC Milána Zlatan Ibrahimovič sa teší z gólu v zápase 8. kola talianskej Serie A SSC Neapol - AC Miláno 22. novembra 2020 v Neapole. Foto: TASR/AP

Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 65. minúte za stavu 1:2.

Rím 22. novembra (TASR) - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom súboji 8. kola talianskej Serie A na ihrisku SSC Neapol 3:1 a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke. Leví podiel na triumfe "rossoneri" mal švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil oba góly svojho tímu a s desiatimi zásahmi je na čele poradia kanonierov.

Futbalisti Parmy Calcio v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrali v 8. kole talianskej Serie A na pôde AS Rím 0:3. Všetky góly padli už v prvom polčase, dvakrát sa strelecky presadil arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan.

Inter Miláno zvíťazil nad FC Turín 4:2, hoci necelú pol hodinu pred koncom ešte prehrával 0:2. Dva góly domácich strelil belgický kanonier Romelu Lukaku. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 65. minúte za stavu 1:2.

Sassuolo Calcio bez slovenského kridelníka Lukáša Haraslína triumfovalo na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a dostalo sa na čelo tabuľky o bod pred AC Miláno. "Rossoneri" mali k dobru večerný súboj na pôde SSC Neapol. Futbalisti Fiorentiny prehrali v úvodnom nedeľňajšom zápase s Beneventom 0:1.

Serie A - 8. kolo:

SSC Neapol - AC Miláno 1:3 (0:1)

Góly: 63. Mertens - 20. a 54. Ibrahimovič, 90.+5 Hauge, ČK: 65. Bakayoko (Neapol)

/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/
Udinese Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)

Gól: 35. de Paul, ČK: 90.+8 Perin (Janov)

Hellas Verona - Sassuolo Calcio 0:2 (0:1)

Góly: 42. Boga, 76. Berardi

Inter Miláno - FC Turín 4:2 (0:1)

Góly: 67. a 84. Lukaku (druhý z 11 m), 64. Sanchez, 90. Martinez - 45.+2 Zaza, 62. Ansaldi (z 11 m)