Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Barcelona aj Sevilla postúpili do osemfinále Kráľovského pohára

Hráč FC Barcelony Paco Alcacer (17) sa raduje z gólu so spoluhráčmi počas odvetného zápasu 4. kola Španielskeho pohára FC Barcelona - Real Murcia CF 29. novembra 2017 v Barcelone. Foto: TASR/AP

V pohári skončil prvoligista Real Sociedad San Sebastian, ktorý prehral s Lleidou doma 2:3.

Barcelona 30. novembra (TASR) - Španielsky futbalový klub FC Barcelona zvíťazil v odvete šestnásťfinále Kráľovského pohára nad treťoligovou Murciou vysoko 5:0 a s celkovým skóre 8:0 z oboch zápasov postúpil do ďalšej fázy súťaže.

V pohári skončil ďalší prvoligista Real Sociedad San Sebastian, ktorý prehral s Lleidou doma 2:3 a keďže v úvodnom stretnutí vyhral iba 1:0, ďalej ide tím z tretej ligy vďaka gólom na súperovom ihrisku. San Sebastian pritom v odvete viedol už 2:0. "Tréner nám cez prestávku povedal, že na nich musíme zatlačiť a pokúsiť sa vyhrať druhý polčas. Že keď dáme prvý gól, ďalšie prídu tiež," povedal striedajúci Bojan Radulovič, ktorý strelil v 89. minúte postupový gól.